Sobota po cystersku

Już po raz 21. w wągrowieckim zespole dawnego opactwa cystersów odbędzie się Wągrowiecki Festyn Cysterski. Zabytkowe otoczenie i scenografia, liczne stoiska, pokazy i warsztaty dawnych rzemiosł wprowadzą odwiedzających w średniowieczny klimat. Atrakcji podczas festynu, który rozpocznie się o godz. 14:00, będzie dużo więcej.

 

 

Wągrowiec w rękach Cystersów

Festyn Cysterski to cykliczna impreza kulturalna, która swą tematyką nawiązuje do wydarzeń z historii Wągrowca, a w szczególności do losów wągrowieckiego klasztoru Cystersów i jego zakonników. Festyn Cysterski każdorazowo rozpoczyna przemarsz korowodu złożonego z postaci historycznych, wśród których znajduje się odtwórca roli opata zakonu, który na czas trwania Festynu przejmuje od Burmistrza Miasta Wągrowca symboliczne "klucze do miasta" - dzięki temu zakonnicy sprawują władzę w Wągrowcu.

xxi_wagrowiecki_festyn_cysterski (fot. wagrowiec.eu)

Atrakcji bez liku

Podobnie jak we wcześniejszych edycjach, odwiedzający wągrowiecki klasztor mogą liczyć na mnóstwo atrakcji. Krużganki, dziedziniec i przyklasztorny ogród wypełnią średniowieczne kramy oferujące niecodzienne produkty. Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na plakacie.  

Plakat "XXI Wągrowieckiego Festynu Cysterskiego"

 

źródło: wagrowiec.eu

Zapisz się na newsletter