Turystyczne bogactwo Wielkopolski

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, w ramach programu "100 pomysłów na Wielkopolskę", zaprezentowano zestaw kart z propozycjami miejsc na dłuższy i krótszy urlop w regionie. Kolejnymi miejscami dystrybucji kart będą certyfikowane punkty informacji turystycznej w Poznaniu i województwie. Także Koleje Wielkopolskie przygotowują ich publikację na swojej stronie internetowej, w ramach projektu „Pociąg do turystyki”.   

100 pomysłów na Wielkopolskę

Karty są najświeższym projektem wydawniczym Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej. Przedstawiają miejsca powszechnie znane, wręcz ikoniczne, ale także obiekty mniej uczęszczane, do których żeby trafić, trzeba zejść z głównych szlaków, by potem tym bardziej cieszyć się wyjątkowym odkryciem.

Karty promocyjne wielkopolskich atrakcji turystycznych (fot. Krzysztof Piechocki)

Karty zebrane zostały w cztery grupy, każdą wyróżnia inny kolor: obiekty zabytkowe – sakralne i świeckie – poznamy po czerwieni, żółty oznacza obiekty na Szlaku Piastowskim, przyrodnicze skarby oczywiście są oznaczone kolorem zielonym, a niebieski zarezerwowany jest dla obiektów związanych z techniką. Karty opisują wybrane atrakcje, które reprezentują Wielkopolskę – bogatą i dostojną w swoim starszeństwie, ale też niezmiennie witalną, nowoczesną i wyjątkową w swojej różnorodności.

Informacja turystyczna pod ręką

Wydawnictwo, jego publikacja i dystrybucja, doskonale wpisują się w system informacji turystycznej o Wielkopolsce, współtworzony i koordynowany przez Wielkopolską Organizację Turystyczną. System rozumiany jako wyszukiwanie coraz to nowych miejsc i pretekstów do przekonywania że Wielkopolska to nie tylko wielka historia, ale i wielka przygoda. Tworzy go już kilkanaście certyfikowanych punktów informacji turystycznej, znaki drogowe E-22 kierujące do obiektów położonych wzdłuż trasy autostrady A2 czy znaki-drogowskazy prowadzące Szlakiem Piastowskim, postawione w bieżącym roku przy drogach krajowych i powiatowych.

100 pomysłów na Wielkopolskę - stoisko z kartami promującymi atrakcje turystyczne regionu (fot. Krzysztof Piechocki)

Publikacje Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, dostępne w formie tradycyjnej w punktach informacji turystycznej czy podczas imprez targowych oraz w formie elektronicznej m.in. na portalach wielkopolska.travel czy wielkopolska.travel i w mediach społecznościowych, to szeroka i różnorodna baza wiedzy o turystyce w Wielkopolsce.

  

źródło: wot.org.pl

Zapisz się na newsletter