Aktualności ze Szlaku Piastowskiego

Precle, kapuśniak, Kajko i Kokosz

Wygasa

To tylko niektóre atrakcje tegorocznej odsłony "Weekendu na Szlaku Piastowskim". Zobacz jak było w minioną sobotę na Ostrowie Lednickim.

Zasmakuj Szlaku Piastowskiego!

Wygasa

Tuż po tym jak zabrzmi ostatni szkolny dzwonek zapraszamy na VII edycję „Weekendu na Szlaku Piastowskim”. Tym razem spotykamy się na terenie Małego Skansenu w Dziekanowicach (Ostrów Lednicki), aby spróbować piastowskiej strawy.

Zanim Chrobry nałożył na głowę koronę

Wygasa

Widzieliście już najnowszą animację historii o Lechu, Czechu i Rusie? To część kampanii zbliżającej się wielkimi krokami rocznicy tysiąclecia koronacji dwóch pierwszych królów Polski w Gnieźnie.

Jubileuszowe Spotkania Historyczne: 50 Lat Muzeum Historii Włocławka

Wygasa

Muzeum Historii Włocławka świętuje swój jubileusz – 50 lat istnienia, a z tej okazji zaprasza na cykl spotkań historycznych, Kolejne z nich odbędzie się 24 listopada o godzinie 17:00. Wydarzenie to stanowi niepowtarzalną okazję do zgłębienia wiedzy na temat artefaktów dostępnych w zasobach muzealnych. Wiele z nich pochodzi z Włocławka i okolic.

Przed 90. laty odkryto prehistoryczną osadę w Biskupinie

Wygasa

90. lat temu w miejscowości Biskupin koło Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) odkryto pozostałości prehistorycznej osady. Jej badania trwały wiele lat i z czasem nabierały rozmachu. Obecnie wiadomo, że grodzisko powstało około 2700 lat temu, czyli na przełomie epok brązu i żelaza.

Zapisz się na newsletter