Aktualności ze Szlaku Piastowskiego

Nowa wystawa w gnieźnieńskim Muzeum

Dziś o 18:00 na profilu Facebook Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbędzie się wideooprowadzanie po otwartej wczoraj wystawie pn. „Archeologia wysp. Wyspy na peryferiach monarchii wczesnopiastowskiej”. Powstała ona we współpracy z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a poświęcono ją wyspom z najbardziej na północ wysuniętego obszaru władzy Piastów w pierwszym okresie ich rządów.

W najbliższy weekend (26-27 września) warto wybrać się do legendarnej stolicy państwa polskiego. W samym środku Szlaku Piastowskiego, w sobotę i w niedzielę, z wielu atrakcji będzie można skorzystać w bardzo promocyjnej cenie - obciętej równo o połowę. Tak Gniezno 

Właśnie ruszyła trzecia edycja konkursu filmowego dla młodzieży szkolnej „Z kamerą wśród Piastów”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Na młodych filmowców i aktorów czekają ciekawe wyzwania oraz cenne nagrody.

Wirtualny spacer to taka namiastka teleportacji. Wystarczy wpisać właściwy adres i już jesteśmy (póki co jeszcze nie fizycznie) kilka czy nawet kilkaset kilometrów dalej. Teraz na wirtualne zwiedzanie po Skarbcu Katedry Gnieźnieńskiej zaprasza Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. To świetna okazja do obejrzenia m.in. najstarszych zbiorów sztuki złotniczej w Polsce. 

Zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy, na której można zobaczyć ponad 120 najcenniejszych, oryginalnych przedmiotów odkrytych na Ostrowie Lednickim i w jego najbliższej okolicy. Zabytki te zestawione w grupy pokazują złożony system funkcjonowania lednickiego grodu w powiązaniu z okolicznymi osadami, mostami, cmentarzyskami, miejscami targowymi itd.

Zapisz się na newsletter