Aktualności ze Szlaku Piastowskiego

Przed 90. laty odkryto prehistoryczną osadę w Biskupinie

Wygasa

90. lat temu w miejscowości Biskupin koło Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) odkryto pozostałości prehistorycznej osady. Jej badania trwały wiele lat i z czasem nabierały rozmachu. Obecnie wiadomo, że grodzisko powstało około 2700 lat temu, czyli na przełomie epok brązu i żelaza.

Objazdowy Szlak Piastowski

Wygasa

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i rodziny z dziećmi na “podróż w czasie” podczas wydarzenia - Objazdowy Szlak Piastowski! To niebywała okazja, aby przenieść się w czasy średniowiecza i poznać historię początków Polski oraz zapoznać się z atrakcjami Szlaku Piastowskiego.

Najdłuższa noc w roku

Wygasa

Przenieś się w magiczny świat, gdzie noc splata się z ogniem i wodą, gdzie tajemnica spotyka radość, a duchowość łączy się z naturą. Zapraszamy Was na niezwykłą Noc Kupały na Lednicy i w Brześciu Kujawskim!

 

Europejskie Dni Archeologii i nie tylko

Wygasa

Weekendy na Szlaku Piastowskim to najlepsza okazja do poznania piastowskich historii! Teraz jest ku temu jeszcze lepsza okazja, ponieważ obiekty Szlaku prezentują atrakcje, których ciężko szukać poza sezonem. Wielkopolska i Kujawy zapraszają!

Komiksowi bohaterowie przemierzają Szlak Piastowski

Wygasa

Najbardziej znani bohaterowie polskiego komiksu - Kajko i Kokosz, przybyli do Wielkopolski. Przez najbliższy rok będą ją przemierzali wzdłuż i wszerz, promując atrakcje turystyczne. Nie zabraknie ich również na Szlaku Piastowskim. Toż to przecież słowiańscy wojowie!

Zapisz się na newsletter