Aktualności ze Szlaku Piastowskiego

Zanim Chrobry nałożył na głowę koronę

Wygasa

Widzieliście już najnowszą animację historii o Lechu, Czechu i Rusie? To część kampanii zbliżającej się wielkimi krokami rocznicy tysiąclecia koronacji dwóch pierwszych królów Polski w Gnieźnie.

Jubileuszowe Spotkania Historyczne: 50 Lat Muzeum Historii Włocławka

Wygasa

Muzeum Historii Włocławka świętuje swój jubileusz – 50 lat istnienia, a z tej okazji zaprasza na cykl spotkań historycznych, Kolejne z nich odbędzie się 24 listopada o godzinie 17:00. Wydarzenie to stanowi niepowtarzalną okazję do zgłębienia wiedzy na temat artefaktów dostępnych w zasobach muzealnych. Wiele z nich pochodzi z Włocławka i okolic.

Przed 90. laty odkryto prehistoryczną osadę w Biskupinie

Wygasa

90. lat temu w miejscowości Biskupin koło Żnina (woj. kujawsko-pomorskie) odkryto pozostałości prehistorycznej osady. Jej badania trwały wiele lat i z czasem nabierały rozmachu. Obecnie wiadomo, że grodzisko powstało około 2700 lat temu, czyli na przełomie epok brązu i żelaza.

Objazdowy Szlak Piastowski

Wygasa

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i rodziny z dziećmi na “podróż w czasie” podczas wydarzenia - Objazdowy Szlak Piastowski! To niebywała okazja, aby przenieść się w czasy średniowiecza i poznać historię początków Polski oraz zapoznać się z atrakcjami Szlaku Piastowskiego.

Najdłuższa noc w roku

Wygasa

Przenieś się w magiczny świat, gdzie noc splata się z ogniem i wodą, gdzie tajemnica spotyka radość, a duchowość łączy się z naturą. Zapraszamy Was na niezwykłą Noc Kupały na Lednicy i w Brześciu Kujawskim!

 

Zapisz się na newsletter