Szlak Piastowski jednym z 13 pomysłów na Gniezno i okolicę

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie przygotowało aplikację mobilną, która mieszkańcom regionu, jak i turystom oferuje gotowe pomysły na poznanie powiatu gnieźnieńskiego. Jednym z nich jest oczywiście Szlak Piastowski. Aplikację jest darmowa i można ją pobrierać z Google Play oraz App Store

13 pomysłów na Gniezno i okolicę

Aplikacja została stworzona na podstawie, wydanego w 2016 r., drukowanego przewodnika pt. "13 pomysłów na Gniezno i okolice". Oferuje ona tematyczne trasy zwiedzania (te same co w przewodniku drukowanym), ale wzbogacone o możliwości jakie dają technologie mobilne. Można posłuchać słów lektora, nawigować do wybranego miejsca czy zweryfikować swoją wiedzę rozwiązując quiz. Aplikacja będzie pomocna w samodzielnym odkrywaniu atrakcji turystycznych Ziemi Gnieźnieńskiej. 

Zaplanuj wizytę na Ziemi Gnieźnieńskiej

Aplikacja przygotowana została w języku polskim, dla dwóch czołowych platform mobilnych - Android (wersja minimalna 4.4.2) oraz iOS (wersja minimum 9.0). Oprócz pomysłów na zwiedzanie, oferuje również listę bieżących wydarzeniach kulturalnych, odbywających się na terenie powiatu czy quizy pozwalające sprawdzić wiedzę na temat lokalnych atrakcji.

Aplikacja "13 pomysłów na Gniezno i okolicę"

Aplikacja sprawdzi wiedzę

Korzystając z aplikacji możemy poruszać się po trzynastu zaproponowanych trasach tematycznych (np. skarby gnieźnieńskich muzeów, architektura i sztuka na ziemi gnieźnieńskiej, śladem innych narodów, trasa powstania wielkopolskiego, kryminalne historie ziemi gnieźnieńskiej) lub za pomocą modułu "planer" stworzyć autorską trasę zwiedzania. Po każdej z takich wycieczek warto sprawdzić swoją wiedzę. Wszak podróże kształcą i jest to najprzyjemniejszy sposób na przyswajanie wiedzy.

Aplikacja "13 pomysłów na Gniezno i okolicę"

 

źródło: powiat-gniezno.plapp.tupowstalapolska.pl

Zapisz się na newsletter