"Historia Bez Cenzury" o pierwszym polskim władcy

Mieszko I nie był królem, ale i tak na stale zapisał się na kartach historii - nie tylko tej polskiej. Kim był pierwszy polski władca? Poznajcie kilka mniej znanych faktów z życia założyciela dynastii Piastów.  

Mieszko I był wikingiem?

Mimo, że historycy odkryli znaczną część informacji o pierwszym polskim władcy, to i tak pewne fakty z jego życiorysu pozostają tajemnicą. Gdzie i kiedy się urodził? Kim byli jego przodkowie? Odpowiedzi na te pytania to raczej kwestie umowne. Niemniej to co wiemy o ojcu Bolesława Chrobrego budzi podziw. Zobaczcie sami, co Mieszku opowiada Wojtek Drewniak w najnowszym odcinku "Historii Bez Cenzury". Miłego oglądania!

"Historia Bez Cenzury" o Piastach...

Początki państwa polskiego to bardzo ciekawy fragment polskiej historii. Przekonajcie się sami ile faktów historycznych o polskich władcach z dynastii Piastów znajdziecie na kanale "Historia Bez Cenzury". Poznajcie historię Bolesława Chrobrego, Mieszka II Lamberta, Kazimierza Odnowiciela, Bolesława II Śmiałego, Władysława Łokietka i Kazimierz Wielkiego.

 

 

 

 

 

...i o innych ciekawych wydarzeniach dotyczących historii państwa polskiego

Biogramy władców piastowskich to tylko jeden ze sposobów na poznanie historii. Poznajcie jeszcze tło historyczne wydarzeń, które miały ogromny wpływ na rozwój państwa polskiego.  

 

 

 

 

 

źródło: www.youtube.com

Zapisz się na newsletter