Zabierz dziecko na Szlak Piastowski

Pierwszy tegoroczny czerwcowy weekend łączy się z Dniem Dziecka. Sprawdźcie gdzie można zabrać pociechy, aby dobrze się bawiły. Obiekty Szlaku Piastowskiego czekają na młodych odkrywców historii. 

Herby, rody i rodziny

Po raz czternasty w Lądzie nad Wartą odbędzie się Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Impreza ze wszech miar rodzinna, co dodatkowo podkreśla jej tegoroczna tematyka. Podczas zaczynającej się za kilka dni edycji nie zabraknie koncertów, spektakli, widowisk, pokazów dawnych rzemiosł i walk średniowiecznych. Niezwykle bogaty program obfituje w wydarzenia dedykowane właśnie dzieciom. Będzie "Rodzinny turniej rycerski", "Interaktywny kącik zabawek średniowiecznych" czy "Dom baśni". A to tylko mała część tego co przygotowali Organizatorzy. Zresztą zobaczcie jak było rok temu.

Wielkopolski Park Etnograficzny dzieciom

Wiecie co to "Pierścieniówka", "Kubb" czy "Krokiet"? W najbliższą niedzielę (3 czerwca br.) odwiedźcie Ostrów Lednicki i przekonajcie się co wiecie o grach i zabawach z dawnych lat. Ale zanim przystąpicie do zabawy musicie przygotować niezbędne rekwizyty. Pod okiem pracowników Muzeum odkryjecie, że własnoręcznie tworzone zabawki dają tyle samo radości, co te kupione w sklepach. A na deser "Wróżka z krainy bajek-dyrdymałek". Szczegółowy program dostępny na www.lednicamuzeum.pl.

baner "Dzień dziecka w Dziekanowicach"

Kamienny weekend w Biskupinie

Na terenie rezerwatu Muzeum Archeologicznego w Biskupinie odbywać się będą warsztaty, prelekcje i pokazy życia codziennego. Właśnie tam dowiecie się o najważniejszych osiągnięciach człowieka epoki kamienia, będziecie mogli spróbować swoich sił w strzelani z łuku, miotaniu oszczepem, lepieniu glinianego naczynia czy też zrobieniu narzędzi z krzemieni. „Weekend z epoką kamienia” to wyjątkowa szansa przeniesienia się w czasie do najstarszych dziejów człowieka.

plakat "Weekend z epoką kamienia"

 

 źródło: www.biskupin.pl, www.festiwal-lad.pl, www.muzeumlednica.pl

Zapisz się na newsletter