Noc Muzeów na Szlaku Piastowskim

Najdłuższa noc roku jeszcze przed nami, ale ta z soboty na niedzielę dla wielu i tak będzie nieprzespana. Po zmroku swoje drzwi otworzą muzea w całej Polsce. Sprawdźcie co na ten niepowtarzalny wieczór przygotowały muzea Szlaku Piastowskiego. 

Filmowa Noc Muzeów

Plenerowe seanse filmów z serii "Tajemnicze Początki Polski" można będzie obejrzeć w Rezerwacie Archeologicznym Genus Loci na Ostrowie Tumskim. Na projekcje, jak i pozostałe atrakcje przygotowane na ten wieczór przez Organizatorów wejdziecie bezpłatnie. Więcej szczegółów na plakacie.

plakat "Noc Muzeów w Rezerwacie Archeologicznym Geniu Loci"

Tajemnicza noc w Biskupinie

Szczegóły tej nocy do samego końca będą owiane tajemnicą. Śmiałkowie, którzy chcą spędzić w Biskupinie klimatyczne dwie godziny proszeni są o kontakt z Organizatorem. Ilość miejsc ograniczona!

Plakat "0Tajemnicza noc w muzeum"

Nocny piknik w Gieczu

Miłośnicy historii średniowiecza, którzy zawitają w sobotnią noc do Rezerwatu Archeologicznego w Gieczu nie będą się nudzić. Do północy będzie można zwiedzać  Grodzisko, osadę edukacyjną i kościół romański. Szczegóły na plakacie.

plakat "Noc Muzeów w Gieczu" 

Nocne atrakcje w Gnieźnie

Po Gnieźnie w sobotnią noc najlepiej poruszać się specjalnym muzealnym autobusem. Wówczas żadna z przygotowanych atrakcje nie umknie Waszej uwadze. 

plakat "Noc Muzeów w Gnieźnie"

Nocne spacery wśród miniatur

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego przygotował nocne zwiedzanie w niesamowitej aurze oraz pokaz ognia. Wszystko zaczyna się po zachodzie słońca.

plakat "Noc Muzeów w Pobiedziskach"

Noc strzyg, demonów i czarownic

Nocne spotkanie z magią i światem duchowym naszych przodków przygotowuje Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Podania, legendy i wykłady o odkryciach z lednickich cmentarzysk oraz pozostałościach przedchrześcijańskich wierzeń.

plakat "Noc Muzeów na Lednicy"

 

źrodło: www.lednicamuzeum.pl, www.miniatury.pobiedziska.plwww.rezerwat.muzarp.poznan.pl, www.biskupin.pl

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim