Weekendowe atrakcje w Pobiedziskach

Wojowie, dobra strawa, dźwięki muzyki dawnej, to tylko niektóre atrakcje czekające na turystów planujących w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) podróżować po Szlaku Piastowskim. Otwarcie Sezonu Turystycznego zaplanował Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. Z kolei II Wiec Piastowski odbędzie się w Grodzie Pobiedziska. Mało? Zajrzyjcie do naszego kalendarza i zaplanujecie kolejne wycieczki po najstarszym szlaku turystycznym w Polsce.

Miniatury i wojowie

O Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego słyszał chyba każdy. Ale czy wiecie, że to najlepsze miejsce, aby w mgnieniu oka poczuć się jak bajkowy Guliwer. Poruszanie się wśród prezentowanych budowli daje niesamowite wrażenie. I choć wszystkie obiekty są 20 razy mniejsze niż ich oryginały, to i tak w kilku przypadkach wspięcie na palce będzie konieczne. Nie wierzycie? Miniaturowa wieża katedry w Poznaniu jest wyższa od najwyższego koszykarza. W tym przypadku to nawet drabina by się przydała, aby spojrzeć na katedrę z lotu ptaka. 

Pamiętajcie tylko, aby zwiedzając Skansen zanadto się nie wychylać zza miniatur. W najbliższy weekend opanują go również piastowscy wojowie. Wszystko w ramach Otwarcia Sezonu Turystycznego. Na odwiedzających Skansen czekają dodatkowe atrakcje, przygotowane specjalnie na z tej okazji. 

Topory w dłoń

Miłośników mocnych wrażeń szczególnie zainteresuje propozycja Grodu Pobiedziska. Na małych i dużych czekają iście średniowieczne atrakcje. Weź udział w "Bitwie o Most", stań do rywalizacji z wojownikami i łucznikami o tytuł najlepszego. Przy okazji posil się strawa godną prawdziwego wojownika i wsłuchaj się w dźwięki muzyki płynącej z instrumentów, o których dawno już zapomniano. Program II Wiecu Piastowskiego jest niezwykle obfity. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 

2018 wiec piastowski pobiedziska

Wyprawa z Mieszkiem

Do Pobiedzisk warto wybrać się z najmłodszymi. Poznawanie historii poprzez zabawę jest najlepszą przygodą. Po drodze warto również odwiedzić Bramę Poznania. W najbliższą sobotę (21 kwietnia) będzie można odbyć wyprawę z samym Mieszkiem. Wszystko w ramach akcji Rodzinne oprowadzanie. Pospieszcie się tylko. Zwiedzanie możliwe jest po wcześniejszym zgłoszeniu. A co najfajniejsze - zwiedzanie jest bezpłatne.

 

źródło: bramapoznania.pl, grodpobiedziska.pl, miniatury.pobiedziska.pl

Zapisz się na newsletter