Wiosenne zwiedzanie w Bramie Poznania

Wiosna zawitała do nas na dobre. To doskonały moment, aby powrócić do poznawania najbliższej, jak i nieco dalszej okolicy. A okazji to tego na pewno nie zabraknie. Niezwykłą ofertę dla młodszych i starszych miłośników historii przygotowała Brama Poznania - Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Zobaczcie sami! Naprawdę warto, gdyż duża część z poniższych propozycji jest dostępna bezpłatnie.

Ostrów Tumski przez wieki

To propozycja dla seniorów, którzy będą mieli możliwość zapoznania się z historią Ostrowa Tumskiego i przekonania się, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne. To połączenie charakterystycznego dla Bramy Poznania nowoczesnego stylu zwiedzania z tradycyjną obecnością przewodnika służącego pomocą – również w korzystaniu ze zdobyczy techniki. 

ilustracja oferty "Ostrów Tumski przez wieki" (źródło: bramapoznania.pl)

Zwiedzanie ma charakter cykliczny. Odbywa się co dwa tygodnie w godz. 12:00 lub 16:00. Wato jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem telefonu +48 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Zwiedzanie jest bezpłatne.

Najbliższe zwiedzanie: 9 maja o godz. 12:00 i 23 maja o godz. 16:00

Rodzinne oprowadzanie

To cykl spotkań tematycznych dedykowany szczególnie dzieciom. Najmłodsi będą mieli okazję posłuchać o realiach życia w średniowieczu, szukać skarbów w sercu Poznania czy spotkać niezwykłych ludzi. Wszystko z miłej atmosferze i niezwykłym miejscu.

ilustracja wydarzenia "Rodzinne oprowadzanie" (źrodło: bramapoznania.pl)

Harmonogram spotkań:

Wszystkie spotkania zaczynają się o godz. 11:00. Oprowadzanie jest bezpłatne. Wystarczy się tylko wcześniej zapisać pod nr tel. +48 61 647 7634.

Oprowadzanie dla dorosłych

Było coś dla najstarszych, było też coś dla dzieci. Kolejna propozycja dedykowana jest osobom dorosłym. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej propozycji, tematyka spotkań jest różnorodna. Od roli kobiet w społeczeństwie, przez świadectwa przybyszów z dalekich stron, po codzienne życie w grodzie piastowskim. Dla każdego coś miłego i ciekawego.

Ilustracja wydarzenia z cyklu "Oprowadzanie dla dorosłych" (źródło: bramapoznania.pl)

 Harmonogram spotkań:

Oprowadzanie jest bezpłatne. Jedyny warunek to wcześniejsze zapisanie się pod nr tel. 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania. Liczba miejsc ograniczona.

Wyjątkowe oprowadzanie

Kolejna propozycja jest bardzo szczególna. Dotyczy osób o wyjątkowych potrzebach. 

Po pierwsze. Brama Poznania zaprasza rodziców z najmłodszymi na zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika, który opowie o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego, z wykorzystaniem multimediów i audioprzewodnika. Oprowadzanie skierowane jest bezpośrednio do rodziców z maluszkami w chustach /nosidłach oraz wózkach.

Oprowadzanie z przewodnikiem dla rodziców z najmłodszymi – 15 maja, godz. 12.00.

ilustracja do spotkania "Wszystko jasne!" (źródło: bramapoznania.pl)

Po drugie. Brama Poznania zaprasza na oprowadzanie po ekspozycji osoby z dysfunkcją wzroku. W szczególności pokazana zostanie rola, jaką Ostrów Tumski odegrał w czasach kształtowania się państwa polskiego w kontekście europejskim. Zwiedzanie nastawione jest na zmysł słuchu i dotyku.

Wszystko jasne! Oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku – 15 maja, godz. 12.00.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych propozycji oprowadzanie jest bezpłatneObowiązują zapisy: telefoniczne pod numerem 61 647 76 34 lub osobiście w Bramie Poznania w Punkcie Informacji. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

źródło: bramapoznania.pl

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim