Borka i Sambor powracają

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zaprasza na premierę drugiej części przygód małych bohaterów - Borki i Sambora. Odbędzie sie ona w niedzielę - 29 kwietnia. Obecność najmłodszych czytelników obowiązkowa.

 "Podstrzyżyny", czyli poznajcie Borkę i Sambora

Przygody Borki i Sambora to świetny dowód na to, jak w przystępny i atrakcyjny sposób można przybliżyć najmłodszym legendarne dzieje ziem polskich. To dobrze, że gnieźnieńskie Muzeum stara się również tak popularyzować wiedzę o przeszłości. Gorąco polecam i mam nadzieję, że dla wielu małych czytelników komiks ten stanie się inspiracją do zainteresowania się historią.

prof. dr hab. Jerzy Strzelczyk – historyk

okładka komiksu "Borka i Sambor. Podstrzyżyny"

Przeczytałem to z przyjemnością. Myślę, że to bardzo dobry sposób dotarcia do dzieci z legendą o początkach dziejów Polski. Fabuła jest prosta i bez wielkiego zadęcia. Nie ma nachalnej dydaktyki, ale jest aura tajemniczości. Dzieciom się spodoba, chociaż nie będzie to konkurencja dla internetu, niestety.

prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk – archeolog

Sum-wodnik, władca boru Leszy, gościnny Piast, okrutni Popielidzi i złota rybka – wszystkie te niezwykłe postaci spotkacie w komiksie o wszędobylskich dzieciach, Borce i Samborze, dla których niestraszne są czary ani stwory lasu! Od czasu rysowanej przez Grzegorza Rosińskiego serii „Legendy polskie” nie czytałem równie atrakcyjnej komiksowej opowieści o legendarnych początkach naszego kraju!

Artur Szrejter – popularyzator wiedzy o wczesnym średniowieczu i redaktor komiksów

Pierwszy tom o przygodach Borki i Sambora można nabyć w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tom drugi będzie dostępny od najbliższej niedzieli.

"Myszy", czyli dalszy ciąg przygód

Pierwsza część przygód dwójki bohaterów została bardzo dobrze przyjęta, o czym świadczą chociażby powższe recenzje. Sukces kolejnego tomu wydaje się być przesądzony. Tym bardziej, że duet Elżbieta Żukowska i Karol Kalinowski, ponownie stworzyli historię dedykowaną dzieciom. I choćby mogło się wydawać, że do legend i bajań nie można podejść inaczej, to oni pokazują, że znana historia może jednak zaskoczyć.

Tym razem Borka i Sambor trafiają w sam środek znanej awantury, w świat, gdzie Piast jest wujkiem, Rzepicha ciotką, a włos z głowy Popiela kluczem do pewnej tajemnicy.

okładka komiksu "Borka i Sambor. Myszy"

Spotkanie z twórcami

Niedzielna premiera drugiej części przygód Borki i Sambora, oprócz świetnej zabawy, będzie okazją do poznania autorów komiksu i zdobycia wyjątkowych autografów. Pamiętajcie - spotkanie rozpoczyna się o godz. 11:00 w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

 

źródlo: muzeumgniezno.plwww.komiks.gildia.pl

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim