Majówka z Piastami

Zapowiada się naprawdę długi weekend majowy. Na Szlaku Piastowskim nie zabranie wydarzeń, na których warto być. W końcu każda okazja jest dobra by poznać trochę historii. 

Spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego

Aktywna Majówka to jedna z propozycji Bramy Poznania, która w tym roku obchodzi już 4. urodziny. W trakcie ok. 1,5 godzinnego spływu poznasz odpowiedzi na pytania: Jak duża jest wyspa katedralna? Jakie zabytki Ostrowa Tumskiego wyglądają z poziomu rzeki? To świetna okazja do obejrzenia wyspy i miasta z tak niecodziennej perspektywy. Więcej szczegół dostępnych jest na stronie Organizatora.

zdjęcie z poziomu rz. Warty z kajakami i budyniem Bramy Poznania w tle (źródło: bramapoznania.pl)

Pełen program atrakcji Bramy Poznania: 28 kwietnia (sobota), 29 kwietnia (niedziela).

9 dni w Biskupinie

Weekend majowy w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie potrwa naprawdę długo. Przez ponad tydzień zrekonstruowane osady będą tętnić życiem. W czasie licznych warsztatów poznasz prace garncarza, snycerza czy złotnika. Z kolei średniowieczni wojowie nauczą władania bronią. Zdradzą przy okazji sekret zwycięskiej strategii. 

Oferta "Wiosny Archeologicznej" w Biskupinie skierowana jest do całych rodzin. Warto zabrać koce i kosze z jedzeniem. Na tych, którzy lubią piknikować, czekać będzie ruszt wiszący nad ogniskiem! 

Więcej informacji o czekających atrakcjach znajdziesz na stronie www.biskupin.pl.

wioska wczesnopiastowska w Biskupinie (fot. Z. Szmidt)

Majówka z historią

Przez wszystkie dni majówki realizowany będzie edukacyjny projekt GAMA – Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa, gdzie dzieci poprzez zabawę będą poznawały pracę archeologa, zabytki i ich historię. Prowadzone będą warsztaty, a dla najmłodszych przygotowany zostanie wykop archeologiczny, w którym będą prowadziły poszukiwania zabytków i uczyły się dokumentacji wykopaliskowej. W pawilonie muzealnym będzie można zobaczyć wystawę czasową p.t. „Symbole naszej historii. Godło, barwa, hymn”, wystawę Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, wypożyczoną i otwartą z okazji 100-Lecia Odzyskania Niepodległości. Wystawa jest podróżą poprzez symbole państwowości – godło, flaga, hymn i znaki z nimi powiązane. Na wystawie znalazły się też znaki, które stały się symbolami swoich czasów – godła, logotypy, odznaczenia

Gród w Grzybowie (fot. Z. Szmidt)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj.

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim