Ruszył serial o ostatnim Piaście

„Korona królów” to telenowela poświęcona średniowiecznej Polsce. Akcja najnowszego serialu TVP rozpoczyna się w 1325 r. – za panowania Władysława Łokietka. Niemniej cała fabuła będzie związana z losami jego syna – Kazimierza Wielkiego – ostatniego władcy z dynastii Piastów.

Premierowe odcinki można było zobaczyć już wczoraj. Kolejne będzie można oglądać na antenie TVP1 od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Serial dostępny jest również na platformie TVP VOD

Podczas jego oglądania z pewnością odezwą się w duszy jakieś wspomnienia ze szkoły, z lekcji historii. Staraliśmy się snuć opowieść tak, by przedstawione historie były ciekawe, pełne miłości, intryg, zdrad – czyli wszystkich rzeczy, które zawsze są esencją tego typu produkcji. Staraliśmy się rozsądnie wyważyć proporcje pomiędzy historią, prawdziwymi wydarzeniami i bohaterami oraz fikcyjnymi postaciami i wątkami.

Tak opowiada Ilona Łepkowska, scenarzystka i producentka, sprawująca opiekę literacką nad produkcją „Korona królów”. Czy powyższe założenia faktycznie zobaczymy na ekranie? Czy serial zyska szeroką publiczność? O tym przekonamy się niedługo. Emisja pierwszego sezonu ma potrwać do wakacji.

Tym czasem zapraszamy do planowania nowego sezonu turystycznego na Szlaku Piastowskim. Już wkrótce zaprezentujemy kalendarz wydarzeń na 2018 r. Na długie "zimowe" wieczory polecamy również lekturę pocztu władców piastowskich.

Zapisz się na newsletter