Zanurz się w świat średniowiecznych legend i baśni

Soyka, Jopek, Percival, Daj Ognia, naukowcy, badacze, teatry, zabawy, warsztaty, bitwy – w ten weekend znajdziesz w jednym miejscu. Gdzie? W nadwarciańskim Lądzie!

 

 

To już 19. edycja…

Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Jak co roku nie zabranie wszechstronnych atrakcji. Program pęka w szwach, a motywem przewodnim tegorocznego Festiwalu są „Legendy i Źródła”, czyli to co tygryski lubią najbardziej.

Zanurz się w świat średniowiecznych legend i baśni, gdzie dobro zawsze zwycięża, a prawda i czyste serce jest warte więcej niż najdroższe klejnoty świata. Stwórz własnych bohaterów lub nowe wcielenia dla istniejących już postaci. Kukiełkowy świat czeka na Ciebie! A jeśli chcesz zostać mistrzem pióra, malować słowem i obrazem - sprawdź się w roli klasztornego skryby – zapraszają Organizatorzy.

Oprócz tego w osadzie słowiańskiej: tradycyjne jadło, kramy i pokazy średniowiecznego rzemiosła. Na arenie zmagania wojów. A wieczorami wystarczy przybyć do kościoła w Lądzie na kilka chwil przed koncertem, zająć miejsce, wyciszyć telefon, i oddać się pięknej muzyce.

zbiór banerów

Wykłady i debaty…

to nieodłączna część Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie n. Wartą. Echem pofestiwalowych dni są publikacje naukowe zawierające wykłady prezentowane podczas poprzednich edycji. Poniżej znajdziesz wspomniane publikacje w wersji elektronicznej. To spora dawka wiedzy pogrupowana tematycznie.

 

źródło: nowa.muzarp.poznan.plfest.powiat-slupca.pl

Nie znaleziono żadnych wydarzeń

Zapisz się na newsletter