Z dzieckiem na Szlaku Piastowskim

Z racji dzisiejszego dnia prezentujemy ofertę obiektów Szlaku Piastowskiego przygotowaną specjalnie dla najmłodszych. 

Co można wyczarować z pętelek, supełków i węzełków?

Czas poruszyć wyobraźnię i wyćwiczyć dłonie! Brama Poznania zaprasza na bezpłatne rodzinne animacje rzemieślnicze! Inspirując się poznańskimi rękodzielnikami i rękodzielniczkami, będzie mieli okazję stworzyć własne mini makramowe ozdoby ze sznurków.

Przed lub po udziale w animacjach koniecznie odwiedźcie wystawę czasową „Rękodzielni. Opowieści o poznańskim rzemiośle” w Galerii Śluza lub ekspozycję główną - poświęconą początkom naszej historii. 

Kobieta odwrócona tyłem do obserwatora. W rękach wyciągniętych na boki trzyma proporczyki wykonane ze sznurków.(źródło: bramapoznania.pl)

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę (4.06.2022 o godz. 12:00) w przestrzeni amfiteatru nad Cybina. W przypadku złej pogody animacje odbędą się w budynku Bramy Poznania w sali warsztatowej.

A może spacer Szlakiem Poznańskich legend?

W ramach cyklu pn. Wiosenga rodzinna prowadzonego przez Bramę Poznania, odbędzie się wspólny spacer Poznańskim Szlakiem legend! Mali detektywi wystartują w sobotę - 4.06.2022 r. o godz. 11:00 z Chwaliszewa (zbiórka przy przęśle dawnego mostu!), za cel obierając odkrycie śladów miejskich legend w przestrzeni miasta. 

Książka z poznańskim legendami leży na pieńku. Na niej położona ulotka.Waleczne kruki, pomysłowi krawcy, wołowa skóra, smaczne wypieki. Poznańskie legendy pełne są niezwykłych zdarzeń i niecodziennych postaci. (źródło: bramapoznania.pl)

Ostrów Lednicki dzieciom

Zabawy sensoryczne dadzą niecodzienną okazję do bezpośredniego spotkania z historią. Dzieci będą miały możliwość wziąć do ręki kopie zabytków znalezionych na Lednicy. Dodatkowe wyzwanie będzie polegać na rozpoznawaniu narzędzi z zamkniętymi oczami (pomoże tylko zmysł dotyku). Zmysł węchu pobudzą zapachy związane z historyczną przestrzenią Ostrowa Lednickiego.

plakat wydarzenia(źródło: lednicamuzeum.pl)

Wydarzenie odbędzie się 4.06.2022 r. w godz. 11:00-17:00.

Z wizytą u Słowian i Cystersów

W nadwarciańskim Lądzie przez cały weekend (04-05.06.2022) potrwa XVIII Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Hasło tegorocznej edycji to "Plagi i medycyna", a na najmłodszych przygotowano warsztaty rzemieślników, kramy kupieckie, potyczki wojów, codzienna krzątanina oraz rozmaite sceny z życia dawnych Słowian. Nie zabraknie odpowiedniej oprawy muzycznej, zabaw i tańców naszych pra pra pra praprzodków.

Ciemne pomieszczenie, oświetlone blaskiem świec. Na półkach i stole rozstawione różne pojemniki. W pomieszczeniu stoi prawdopodobnie mężczyzna. Na głowie i ramionach ma maskę z dziobem. w Prawej ręce trzyma świecznik z zapaloną świecą. W drugiej - szklane naczynie.(źródło: festiwallad.pl)

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Organizatora.

Biskupińska gra terenowa

Tutaj znów przydadzą się mali detektywi, którzy odnajdą skradzione skarby. Obszar poszukiwań jest ogromny, ponieważ na terenie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie znajdują się rekonstrukcje ze wszystkich epok – epoki kamienia, brązu i żelaza – a więc poszukiwane zabytki mogą być wszędzie.

Kartę gry możecie wydrukować w domu lub pobrać ją w kasie Muzeum. 

Dzień Dziecka i Dzień Mamy na Zawodziu

To propozycja Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu-Zawodziu. Jedyne w swoim rodzaju warsztaty mydlarskie dla dzieci i mam! Organizatorzy zapewniają ogrom zabawy i możliwość wykonania naturalnych mydeł glicerynowych, ozdobionych kwiatami i naturalnymi produktami. Wszystko według pomysłów dzieci i ich mam.

Warsztaty odbędą się w niedzielę (5.06.2022) w godz. 11:00 - 14:00 na terenie kaliskiego Rezerwatu.

Pasowanie na rycerza w Strzelnie

Inscenizacja pasowania XIII-wiecznego rycerza odbędzie się 4 czerwca 2022 r. o godz. 19:00 w Ogrodach Norbertańskich za Rotundą św. Prokopa. Wcześniej, w godz. 11:00-15:00, odbędzie się żywa lekcja historii w historycznym obozie ze średniowiecznym wyposażeniem.

plakat wydarzeniaźródło: dziedzictworegionu.pl

  

źródło: bramapoznania.pllednicamuzeum.plfestiwallad.pl, biskupin.pldziedzictworegionu.pl

Nie znaleziono żadnych wydarzeń

Zapisz się na newsletter