Gra terenowa na Ostrowie Tumskim

Jak najlepiej poznać Ostrów Tumski? Oczywiście łącząc przyjemne z pożytecznym. Na rodzinny wypad na poznańską wyspę idealnie sprawdzi się gra terenowa, dzięki której zajrzycie w starsze i nowsze zakamarki. Zobaczycie, będziecie zachwyceni!

Nowości na Ostrowie Tumskim

Na Ostrowie Tumskim można oglądać m.in. instalację artystyczną z nocnymi iluminacjami na ul. Ks. I. Posadzego, oddającą zarys wałów grodu Mieszka I, a wokół kościoła Najświętszej Marii Panny in Summo w miejscu dawnej siedziby Mieszka I, stanęła podświetlana instalacja z artystycznego szkła o strukturze nawiązującej do starego muru.
Podświetlana ekspozycja zarysu palatium Mieszka I wraz z kaplicą Dobrawy (fot. Krzysztof Piechocki)

Zakończył się, wspólnie realizowany przez Miasto Poznań oraz Archidiecezję Poznańską, projekt ze wsparciem unijnym "Tu się wszystko zaczęło". Dla mieszkańców oraz dla turystów przybywa nowa przestrzeń i atrakcja turystyczna, która podkreśla korzenie naszego miasta, kraju i początki naszej państwowości oraz chrześcijaństwa w Polsce. Po wielu latach swoje podwoje otwiera też kościół Najświętszej Marii Panny. Dzięki pomysłom architektów zostały udokumentowane w plenerze badania, prowadzone przez zespół prof. Hanny Kócka-Krenz, czyli palatium Mieszka I. Jego zarys można można oglądać cały czas, ale szczególnie w godzinach wieczornych wygląda on efektownie dzięki podświetleniu - powiedział Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Weź coś do pisania i łącz kropki

Nowa atrakcja Ostrowa Tumskiego stała się przyczynkiem do stworzenia gry terenowej "Połącz kropki". W każdą sobotę i niedzielę akcji "Weekend na Szlaku Piastowskim" (czyli do 17 lipca br.) będzie można zwiedzać Ostrów Tumski i rozwiązywać przygotowane zadania. Plansza do gry dostępna jest w kasie Rezerwatu archeologicznego "Genius loci". Udział w grze jest bezpłatny, a jej uczestnicy mogą liczyć na drobne upominki. 
Trójka dzieci biorących udział w grze terenowej (fot. Krzysztof Piechocki)

Szlak Piastowski poleca się na weekend

Przypominamy, że cały czas odbywają się wydarzenia w ramach akcji "Weekend na Szlaku Piastowskim". Jeśli za daleko Ci do Poznania to może któreś z poniższych wydarzeń Cię zainteresuje?

źródło: epoznan.pl

Zapisz się na newsletter