Rozpoczynamy "Weekend na Szlaku Piastowskim"

Od dziś przez cały miesiąc na Szlaku Piastowskim będzie się działo. Właśnie ruszyła, piąta już, edycja "Weekendu na Szlaku Piastowskim" , która jest szczególna. O atrakcjach rozpoczynającego się Święta Szlaku Piastowskiego opowiadają osoby współtworzące całe wydarzenie.

Piastowska ziemia, piastowskie niebo

To przewodnie hasło tegorocznej edycji "Weekendu na Szlaku Piastowskim". Stworzony program wydarzeń, ma uświadomić nam jak wyglądało życie ludzi z czasów Piastów.  

To że weekend trwa cały miesiąc, jest pewną rekompensatą, tego że akcja nie odbyła się w zeszłym roku. "Piastowska walka o tron", którą zaplanowaliśmy, była walką przegraną z wirusem. Dlatego teraz cieszymy się, że możemy się spotkać - on-line i w żywej przestrzeni. Będzie to wydarzenie hybrydowe, rozciągnięte w czasie ze względów bezpieczeństwa i sanitarnych - mówi Lidia Łączny, koordynator akcji.

Wczoraj w gnieźnieńskim Starostwie odbyła się konferencja prasowa. O rozpoczynającej się dziś edycji "Weekendu..." opowiadają:

Osoby siedzące na sali, biorące udział w konferencji prasowej (źródło: TV Gniezno)Konferencja prasowa przed rozpoczęciem "Weekendu na Szlaku Piastowskim" (źródło: @tvgniezno)

Koniecznie zajrzyj - weekend.szlakpiastowski.pl

To właśnie pod tym adresem znajduje się pełna lista wydarzeń organizowanych podczas tegorocznej edycji Święta Szlaku Piastowskiego. Gry terenowe, imprezy plenerowe, koncerty, lekcje muzealne, pikniki historyczne, rajdy rowerowe, spływy kajakowe, wirtualne spacery, wystawy. Krótko mówiąc program pęka w szwach i każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Lista wydarzeń na bieżąco jest aktualizowana. Głowna akcja organizowana jest w najbliższy weekend, czyli okolice Nocy Kupały - w dniach 18-20 czerwca 2021 r. Wydarzenia towarzyszące potrwają aż do 17 lipca 2021 r.

mężczyzna z laptopem na kolanach. Przegląda stronę www.weekend.szlakpiastowski.plPełny program "Weekendu na Szlaku Piastowskim" dostępny jest na www.weekend.szlakpiastowski.pl
"Weekend na Szlaku Piastowskim" to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane na terenie Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Na Szlak można wybierać się zawsze i niezależnie od wieku. Przygotowane przez organizatorów zróżnicowane atrakcje są gwarantem, że każdy znajdzie coś dla siebie.

 

źródło: Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski w Wielkopolsce", @tvgniezno 

Zapisz się na newsletter