#Hot16Challenge2 na Szlaku Piastowskim

Akcja, którą rozpoczął raper Solar zatacza coraz większe kręgi. Muzycy, artyści, politycy czy celebryci co dzień dorzucają swoje "szesnastki". Ten charytatywny zryw dotarł również na Szlak Piastowski. Jak myślicie, kto rapował po piastowsku?

Bo kto inny by ogarnął ten słowiański kram

Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zostało nominowane przez Grodzisko Owidz do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej „Beef z koronawirusem #hot16challenge”, organizowanej przez fundację Siępomaga. Jej celem jest wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z panującą epidemią koronawirusa. Jak poszło ekipie MPPP? Zobaczcie sami!
Jarek Mikołajczyk – Muzealny Detektyw (źródło: kanał YT Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie)

Nominacja od Muzeum popłynęła m.in. do zaprzyjaźnionego Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Na odpowiedź i kolejne nominacje jeszcze czekamy. Kto wie, może jeszcze jakieś obiekty Szlaku Piastowsksiego dołączą do "gorącej szesnastki".

Rapuj z MPPP!

Komu wpadło do ucha gnieźnieńskie rymowanie, ręka do góry! Trzeba przyznać, że beat i słowa "szesnastki" świetnie się zgrały. Nie bez znaczenia jest też rola frontmena. W tej wystąpił sam dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - p. dr Michał Bogacki. 

dr Michał Bogacki - dyrektor MPPP Gniezno (źródło: kanał YT Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie)

Z kolei fragmenty z kroniki Galla Anonima recytuje p. Jarosław Mikołajczyk – Muzealny Detektyw.

MPPP to więcej niż zwykły skrót
U nas o początkach informacji w bród
Mieszko i Bolesław chwała Bogom chwała Wam
Bo kto inny by ogarnął ten słowiański kram

Idąc korytarzem płyniemy w sferę marzeń
By pokazać światu prawdziwą serię zdarzeń
Mieszko i Bolesław chwała Bogu chwała Wam
Bo kto inny by ogarnął ten słowiański kram

Dzisiaj niczym tarczownicy idziemy w bój
Na czele z historią z kłamcami robimy gnój
Mieszko i Bolesław chwała Bogu chwała Wam
Bo kto inny by ogarnął ten słowiański kram

Dziękujemy tym co w pierwszej linii stoją
Brawa dla tych co korony się nie boją
Lekarze ratownicy pielęgniarki chwała wam
Bo kto inny by ogarnął wirusowy stan

#Hot16Challenge2 co to za akcja?

Hot16challenge to wyzwanie polegające na nagraniu 16 wersów i nominowaniu kolejnych osób do akcji, które mają stworzyć swój kawałek w 72 godziny. Druga edycja legendarnej rapowanej akcji to nie tylko nagrywanie muzyki, ale również pomoc w walce z koronawirusem.

Laptop, na ekranie strona internetowa zbiórki pn. Beef z koronawirusem #hot16challenge dla Siepomaga.pl (źródło: siepomaga.pl)

Wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka - “Beef z koronawirusem #hot16challenge” dla Siepomaga.pl. Zarówno nominowani jak i fani wpłacają pieniądze na pomoc pracownikom służby zdrowia w walce z koronawirusem. Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge. Popularność akcji jest przeogromna. Dotychczas zebrano ponad 3 mln złotych, czyli zdecydowanie więcej niż zakładali Organizatorzy akcji. Całą akcję można śledzić na stronie http://hot16challenge.network.

Dotychczas w akcji wzięli udział m.in.:

 

źródło: muzeumgniezno.pl, siepomaga.pl

Zapisz się na newsletter