Ferie na Szlaku Piastowskim - oferta 2020 r.

Ferie zimowe dla niektórych już się rozpoczęły. Kto jeszcze nie wie, co robić podczas zimowego odpoczynku niech zerknie do naszego kalendarza. Najbliższe dwa tygodnie zapowiadają się bardzo ciekawie. Poniżej kilka propozycji.

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend

To już niemal tradycja. Ale kto nie lubi legend i baśni? Propozycja Bramy Poznania to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Podczas rodzinnego spaceru możecie odkryć nieco poznańskich tajemnic. A najwytrwalsi ich poszukiwacze mają szansę na nagrodę. Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania lub Poznańskiego Centrum Świadczeń — Centrum Inicjatyw Rodzinnych z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu.

Więcej informacji tutaj.

Budujemy Gród na Zawodziu

Przez najbliższe dwa tygodnie kaliski gród na Zawodziu ożyje na nowo. Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla młodszych i starszych "budowniczych". Efektem końcowym ma być makieta ufortyfikowanej osady. Zatem do dzieła! Aha... nie bójcie się, że za oknem temperatura w okolicach 0 st. C. Każdego dnia w grodzie zapłonie ognisko.

Fragment zabudowań w kaliskim Zawodziu (fot. Zbigniew Szmidt)

Więcej informacji tutaj.

Gotycki Świat

Warsztaty odbędą się w Rezerwacie Archeologicznym Genius Loci. Podczas nich dzieci dowiedzą się, jak wyglądały gotyckie kościoły, zwiedzą poznańską katedrę, stworzą swoje własne witraże, a także wezmą do ręki ptasie piórka i atrament tworząc teksty stylem pisma gotyckiego!

2020 ragl ferie

Więcej informacji tutaj.

Muzeum Archeologiczne zaprasza

Zajęcia dla dzieci związane są ubiorem i ozdobami ludzi w czasach pradziejowych i średniowiecznych. Poprzez warsztaty plastyczne dzieci będą mogły zapoznać się nie tylko ze starożytną modą i biżuterią ale również z kulturą i życiem codziennym ludzi żyjących w tamtych czasach.

2020 01 24 ferie2020 2

Najbardziej z epoką Piastów związane są dwa lutowe spotkania. Ale kto przychodzi do muzeum, ten historii się przecież nie boi! 

Więcej informacji tutaj.

Brama Poznania na każdy dzień

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego oferuje szerokie spektrum wydarzeń, adresowanych do szerokiej grup odbiorców. Wiek czy stopień sprawności nie mają tu znaczenia. Są propozycje dla najmłodszych i najstarszych. Oto kilka cykli:

Więcej informacji tutaj.

 

źródło: bramapoznania.plmuzarp.poznan.pl, rezerwat.muzarp.poznan.plmuzeumwkaliszu.pl

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim