Zdemaskuj historię na Szlaku Piastowskim!

Jeśli historia kojarzy Ci się jedynie z nudnymi godzinami przy szkolnej ławce i mozolnym zakuwaniem dat, to… ta wyprawa na zawsze odmieni Twoją perspektywę! Zabierzemy Cię w podróż, gdzie historia uczy i bawi – do miejsc, w których zaczęła się Polska.

Superbohater Piastowski nadchodzi!

Szlak Piastowski skrywa miejsca, które po prostu trzeba zobaczyć! To nasza wspólna historia, miejsca gdzie tak naprawdę Polska miała swój początek, ale też ślady postaci, które tą historię tworzyły. Kojarzysz ich? Wiesz, jakich forteli używał Chrobry by gromić wrogów, czy jak sprytnie Kazimierz Wielki uciekł z zastawionej pułapki? Zapewne, gdybyśmy zapytali o Avengersów nie byłoby z tym problemu. A przecież Piastowie to byli superbohaterowie swoich czasów! Każdy miał swoje supermoce: jeden wzbudzał strach wśród wrogów samym imieniem, inny snuł tajemnicze intrygi, a czasami supermocą był wdzięk i urok, pomagające wygrać każdą dyplomatyczną rozgrywkę.

Szkic sylwetek pięciu władców piastowskich z domalowanymi atrybutami superbohaterów (źródło: WOT)

W ciągu kilku najbliższych tygodni spotkasz kilku z największych superbohaterów piastowskich. Jakich? Tego jeszcze nie powiemy! W końcu każdy superbohater ukrywa się pod maską i peleryną, i to właśnie Ty będziesz musiał ich zdemaskować. Przy okazji zobaczysz, jak fascynująca i trzymająca w napięciu jest ich historia. Co więcej – do Gotham czy Asgardu ciężko się wybrać, a miejsca gdzie byli Piastowie są na wyciągnięcie ręki – w Wielkopolsce i na Kujawach. W te wakacje koniecznie się tam wybierz i zobacz sam, skąd na akcję wyruszali nasi superbohaterowie piastowscy.

Jakie przygody czekają Cię na Szlaku Piastowskim?

Lato będzie pełne wrażeń! Przygotowaliśmy moc atrakcji i zabaw, które udowodnią, że nauka może być wielką frajdą.

  • Zabawa na profilu Szlaku Piastowskiego na Facebooku. Co tydzień pokażemy innego władcę. Twoim zadaniem będzie odgadnąć kto to. Nie będzie tak łatwo, bo królowie wcale nie chcą wrzucać swoich zdjęć na fejsa. Ukryją się za peleryną i maską – w końcu prawdziwy Superbohater nie może obyć się bez swoich atrybutów! Oglądając filmowych superbohaterów, na pewno zawsze czekałeś aż odkryją swoją prawdziwą twarz i ujawnią kim są. Teraz możesz sam zdemaskować historyczne postaci. Wystarczy, że trochę poszperasz i przeprowadzisz sieciowe śledztwo, a na pewno odkryjesz historię! Wtedy nie pozostaje nic innego, jak napisać, który Superbohater tak sprytnie się schował.
  • Chcesz naprawdę dotknąć historii i sam poczuć się jak postać z mroku dziejów? W wakacje Szlak Piastowski opanują Superbohaterowie – nie tylko na Facebooku! Wpadnij na Szlak Piastowski i przeżyj z nami mocarny weekend. Wielkimi krokami zbliża się „IV Weekend na Szlaku Piastowskim”. To trzydniowa impreza (21–23 czerwca), podczas której Szlak zaskakuje najlepszymi niespodziankami. Wcielisz się w rolę słowiańskiego woja, pięknej arystokratki lub ciężko pracującego mnicha – kogo tylko chcesz. Zagrasz w gry, które rozśmieszały ludzi setki lat temu. Moc zabaw i atrakcji sprawi, że nikt nie zazna nudy. A to dlatego, że nareszcie historia ożyje!
  • A jeśli akurat ten weekend masz już zaplanowany, to nic nie szkodzi. Atrakcje na Szlaku Piastowskim są otwarte przez cały rok, a do końca wakacji czeka jeszcze wiele innych eventów. Będzie można przymierzyć ciężką zbroję, wystrzelić z katapulty (każdy superbohater musi mieć superbroń) czy zobaczyć jaką biżuterię nosiły szlachetnie urodzone Piastówny i poczuć się jak prawdziwa królewna.

Śledź uważnie nasz profil na Facebooku, bo to nie koniec wszystkich atrakcji!

 

źródło: Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Zapisz się na newsletter