Ferie Piastowskie - oferta 2019

Ferie szkolne to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy historycznej. I nie chodzi tu o studiowanie poważnych ksiąg. Najlepiej uczyć się przez zabawę - ta zasada dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Szukasz pomysłów na tegoroczne ferie?  Sprawdź co można robić na Szlaku Piastowskim zimą.

Brama Poznania zaprasza małych i dużych

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego przez cały rok dysponuje ofertą wycieczek i warsztatów dedykowanych szerokiej grupie odbiorców. Nie inaczej będzie przez najbliższe dwa tygodnie. W ofercie Bramy Poznania każdy znajdzie coś dla siebie. Co łączy wszystkie wydarzenia? Są niezwykle ciekawe i całkowicie darmowe.  Wystarczy się wcześniej zapisać. Szczegóły dot. każdego z nich znajdziesz w poniższych linkach:Dzieci siedzące na podłodze (fot. Krzysztof Piechocki)

Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend

Lubisz legendy? Znasz  te związane z Piastami?Jeśli chcesz poznać kolejne historie koniecznie wybierz się na rodzinny spacer po Poznaniu. Spacer niezwykły, bo prowadzący do miejsc, w których czekają zadania do rozwiązania. Wysiłek się opłaci. Nagrody czekają! Szczegóły znajdziesz tutaj.

grafika z rysunkowymi koziołkami (źródło: bramapoznania.pl)

Zimowisko dla najwytrwalszych - uwaga zmiana terminu

Stowarzyszenie Edukacji i Odtwórstwa Historycznego AUREA TEMPORA z Poznania we współpracy z Rezerwatem Archeologicznym Gród w Grzybowie zapraszają w ostatni weekend ferii (19-20 stycznia 2019 r.). Lubisz się przebierać? Chcesz przekonać się na własnej skórze jak wyglądał świat wczesnego średniowiecza sprzed 1000 lat. Podejmij wyzwanie!

Mężczyzna i kobieta w średniowiecznych strojach przy ognisku

O roślinach i zwierzętach w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci

Przyroda w świecie Słowian miała ogromne znaczenie. Wiedza o niej była często sprawą życia i śmierci. Chcesz dowiedzieć się jak umiejętnie Słowianie wykorzystywali wszelkie dobra natury w zwykłych pracach i rzemiosłach? Weź udział w warsztatach organizowanych 18 stycznia 2019 r. w Rezerwacie archeologicznym "Genius loci"

Zioła, kubek i nóż leżące na stole (źródło: rezerwat.muzarp.poznan.pl)

Czas wolny w starożytności

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu przygotowało cykl spotkań dotyczących dawnych form spędzania wolnego czasu:

  • 15.01.2019 r. - Magiczny krzemień - gry i zabawy w pradziejach,
  • 17.01.2019 r. - Zaczarowany pędzel - malowidła naskalne,
  • 22.01.2019 r. - Dlaczego kostki do gry są sześcienne?
  • 23.01.2019 r. - Tabula - tajemnice gier planszowych,
  • 24.01. 2019 r. - Dawne i współczesne gry Nomadów.

2019 ferie piastowskie 6

Szczegóły na stronie internetowej Organizatora.

Zagadkowy Kalisz

Dzień zagadki i łamigłówki na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Tym razem na rodzinne odkrywanie historii Kalisza "po nitce do kłębka" zaprasza Centrum Rysunku i Grafiki im. Tadeusza Kulisiewicza (ul. Łazienna 4). Start - 20 stycznia 2019 r., godz. 11:00.

2019 ferie piastowskie 7

 

źródło: bramapoznania.plmuzarp.poznan.pl

Zapisz się na newsletter