Jubileuszowe Spotkania Historyczne: 50 Lat Muzeum Historii Włocławka

Muzeum Historii Włocławka świętuje swój jubileusz – 50 lat istnienia, a z tej okazji zaprasza na cykl spotkań historycznych, Kolejne z nich odbędzie się 24 listopada o godzinie 17:00. Wydarzenie to stanowi niepowtarzalną okazję do zgłębienia wiedzy na temat artefaktów dostępnych w zasobach muzealnych. Wiele z nich pochodzi z Włocławka i okolic.


Podczas jubileuszowego spotkania, pracownicy Muzeum zaprezentują wyselekcjonowane artefakty z trzech kluczowych działów: Archeologicznego, Historycznego oraz Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii Historycznej. Te unikalne eksponaty stanowią istotne świadectwo kultury materialnej, rzucając światło na dzieje miasta i jego otoczenia.

Podróże w Czasie: Artefakty z Wczesno i Późnośredniowiecznych Epok

Uczestnicy spotkania będą mieli wyjątkową okazję przyjrzeć się przedmiotom związanych z wczesno i późnośredniowiecznymi czasami. Wśród prezentowanych eksponatów znajduje się hełm typu kapalin z drugiej połowy XV wieku, tablica z pomnika płowieckiego wzniesionego w 1818 roku, akt erekcyjny kopca płowieckiego z 1931 roku oraz skarby monet, takie jak te z Przedcza (XI wiek) czy monety zakonu krzyżackiego, przypuszczalnie pochodzące z okresu bitwy pod Płowcami.

laptop(źródło: muzeum.wloclawek.pl)

Spotkania odbywają się w siedzibie Muzeum Historii Włocławka. Wstęp na wydarzenie kosztuje jedynie, symboliczne 5 złotych. Następne spotkanie już 24 listopada o godzinie 17:00.
Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii oraz tych, którzy pragną poznać nieznane fakty związane z eksponatami włocławskiego muzeum. Odkryj nieznane i fascynujące aspekty historii, które kształtowały Włocławek i Kujawy przez ostatnie pół wieku.

Nie znaleziono żadnych wydarzeń

Zapisz się na newsletter