Objazdowy Szlak Piastowski

Zapraszamy wszystkich miłośników historii i rodziny z dziećmi na “podróż w czasie” podczas wydarzenia - Objazdowy Szlak Piastowski! To niebywała okazja, aby przenieść się w czasy średniowiecza i poznać historię początków Polski oraz zapoznać się z atrakcjami Szlaku Piastowskiego.

Objazdowy Szlak Piastowski odwiedzi cztery miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim: Inowrocław, Strzelno, Kruszwicę i Płowce gdzie stanie piastowska wioska animacjami i zabawami dla najmłodszych. Dla nieco starszych przygotowano inspirujące wystawy.

Podczas Objazdowego Szlaku Piastowskiego zostanie zorganizowany czterogodzinny blok animacji dla dzieci, który przybliży młodym uczestnikom czasy panowania Piastów poprzez interaktywne zabawy z animatorami. Dzieci wraz z rodzinami będą miały okazję sprawdzić swoją celność, a także wezmą udział w próbie odtworzenia dawnych zabaw i wyzwań, które rozgrywano w dawnych czasach.

plakat wydarzenia pn. objazdowy szlak piastowski

Dla młodych odkrywców przygotowaliśmy wiele ciekawych aktywności, takich jak budowanie makiet zamków średniowiecznych oraz sprawdzanie swojej pamięci na temat Szlaku Piastowskiego. Będzie to doskonała okazja dla dzieci, aby rozwijać swoją wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, bawiąc się jednocześnie w duchu historycznym.

Dla nieco starszych uczestników przygotowano wystawy mobilne, m.in. dotyczącą historii świętego Wojciecha przygotowaną przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie a także wystawę prezentującą walory turystyczne Szlaku Piastowskiego.

Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się w miejscach, które idealnie współgrają z piastowską historią. W Strzelnie tłem dla wydarzenia będzie Wzgórze świętego Wojciecha, w Inowrocławiu dawne miejsce lokacji klasztoru Franciszkanów, w Kruszwicy Objazdowy Szlak Piastowski zatrzyma się pod Mysią Wieżą a pod koniec sierpnia wioska stanie na polach bitwy pod Płowcami.

Zapraszamy wszystkich miłośników historii, pasjonatów kultury średniowiecza i rodziny z dziećmi na niezapomnianą podróż w czasie. Dołączcie do nas! Wspólnie odkryjmy tajemnice naszych przodków!

Harmonogram Objazdowego Szlaku Piastowskiego

  • Inowrocław - Plac Klasztorny – 12 sierpnia, g. 12:00
  • Strzelno - Wzgórze Świętego Wojciecha – 13 sierpnia, g. 10:30
  • Kruszwica - Wzgórze zamkowe pod Mysią Wieżą - 15 sierpnia, g. 12:00
  • Płowce - plac pod pomnikiem – 27 sierpnia, g. 16:00

Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nie znaleziono żadnych wydarzeń

Zapisz się na newsletter