Zajęcia edukacyjne dla uchodźców | Освітня діяльність для біженців

Liczba uchodźców zza wschodniej granicy nieustannie rośnie. Pracownicy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wyszli z koleiną inicjatywę mającą wesprzeć naszych gości. Tym razem organizują zajęcia edukacyjne! 

Warsztaty i lekcje muzealne dla Ukraińców

Praktyczne zajęcia w kameralnej atmosferze, to nowatorska forma przedstawienia dziejów Polski. Podczas zajęć wykorzystywane będą filmiki tłumaczone na język ukraiński oraz repliki i rekonstrukcje przedmiotów używanych w życiu codziennym 1000 lat temu. Konkretne tematy dobierane będą w zależności od zgłoszenia. Do wyboru są tematy:

 • lekcji muzealnych:
  1. Jak żyli ludzie 1000 lat temu?,
  2. Jak powstawało państwo polskie?,
  3. Legendarne początki Polski.
 • warsztatów muzealnych:
  1. Zrób błyskotkę dla Dobrawy,
  2. Zrób płytkę na dwór Chrobrego,
  3. Zrób sakiewkę dla Szczodrego,
  4. Napisz kronikę Krzywoustemu.

Młodzi ludzie piszący gęsimi pióramiGęsim piórem można kaligrafować (fot. MPPP Gniezno)

Spotkania odbywać będą się w każdą kolejną środę kwietnia (13.04, 20.04, 27.04) w godzinach od 14:00 do 15:00. Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczona liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem rezerwacje@muzeumgniezno.pl lub telefonicznie pod numerem 61 426 46 41 w. 210.

Zajęcia edukacyjne nie tylko dla Ukraińców

Przekornie od razu zaznaczę, że oferta lekcji i warsztatów tematycznych, organizowanych przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie jest dostępna dla każdego. Spotkania odbywają się w formule stacjonarnej (w Muzeum, lub siedzibie Zamawiającego) lub zdalnie. 

Młodzi ludzie stoją wokół stołu, na którym leżą drewniane przedmioty. Przed stołem stoi edukator.Zajęcia edukacyjne w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie (fot. MPPP Gniezno)

Więcej informacji na temat lekcji i warsztatów muzealnych na naszej stronie internetowej.

 

źródło: muzeumgniezno.pl

Zapisz się na newsletter