Zostańcie Agentami!!!

Brama Poznania została jedną ze Stacji Sensacji w tegorocznym Poznańskim Festiwalu Kryminału GRANDA! To już siódma edycja, której tematem wiodącym w tym roku jest PRZYPADEK. Udział ICHOT Brama Poznania nie jest jednak przypadkowy. Wszystko za sprawą gry rodzinnej "Fałszerze i Agenci. Wielki pościg"

Odfałszować historię Ostrowa Tumskiego

To główny cel gry dla rodzin, która od sierpnia tego roku znajduje się w stałej ofercie Bramy Poznania. W miniony weekend postanowiliśmy (rodzinnie) podjąć to wyzwanie. Jako agenci, wraz z detektywem Maksem, wyruszyliśmy w pościg za fałszerzami, którzy co nieco namieszali w historii poznańskiej wyspy.
na ladzie leżą: podkładka z karta zadań oraz audioprzewodnik z słuchawkami (fot. Krzysztof Piechocki)Wyposażenie każdego dobrego agenta (fot. Krzysztof Piechocki)

Wcześniej zostaliśmy wyposażeni w niezbędny ekwipunek. Oprócz audioprzewodników (dzięki nim mieliśmy stały kontakt z bazą), w torbie znalazły się m.in. latarka - również taka na ultrafiolet, kompas, klocki, kredki etc. A wszystko to miało nam pomóc w dotarciu do prawdy. Oczywiście liczyła się również spostrzegawczość i trochę logicznego myślenia. 

Podążajcie za pamperkiem

Te małe okrągłe "cosie" napędzały grę i kierowały nas we właściwe miejsca. Czasami jednak trzeba było ich poszukać - i to dość intensywnie. I tu prym wiodły dzieciaki. Im było zdecydowanie łatwiej, bo niektóre znaczniki były usytuowane tuż nad podłogą, albo w jakimś ciemnym miejscu. 
Okrągły znacznik. Na froncie obrazek - głowa dziecka z słuchawkami na uszach. (fot. Krzysztof Piechocki)Okrągły znacznik - dedykowany grze "Fałszerze i Agenci. Wielki pościg" (fot. Krzysztof Piechocki)

Nie bez znaczenia był również "Notatnik Agenta". Zagadki w nim zawarte pozwalały odnaleźć pieczęcie, przybliżające nas do odpowiedzi, kto stoi za całym tym zamieszaniem. A tych było całkiem sporo. Nie za łatwe, nie za trudne - idealne aby się trochę skupić i pomyśleć.

na pierwszym planie - podkładka z kartą zagadek, na drugim planie - szare ściany (po oby stronach), a centralnie przeszklenie z widokiem na poznańską katedrę (fot. Krzysztof Piechocki)Brama Poznania skupia uwagę na historii Ostrowa Tumskiego (fot. Krzysztof Piechocki)

Wejścia co 20 minut

I to jest świetna sprawa. Nam akurat udało się trafić bez kolejki. Ale nawet gdybyśmy mieli chwilę zaczekać, to w sklepie z pamiątkami byśmy się nie nudzili.  Za każdym razem w grze uczestniczy jeden zespół (rodzina), a czas gry przewidziany jest na mniej więcej 1,5 h.

dzieci rozwiązujące zadanie na karcie zadań (fot. Krzysztof Piechocki)Kredki, klocki a nawet kompas, są pomocne w rozwiązywaniu zagadek (fot. Krzysztof Piechocki)
Bilety (normalny - 20 zł, ulgowy - 15 zł, rodzinny - 40 zł (maksymalnie 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe + dzieci)) dostępne są w kasie Bramy Poznania i na stronie internetowej www.bilety.bramapoznania.pl.

 

źródło: bramapoznania.plfestiwal-granda.pl

Zapisz się na newsletter