Majówka z Piastami 2021

Od 15 maja rusza kolejna odsłona Poznańskich Dni Rodziny. Zajrzeliśmy w program tegorocznej edycji i wybraliśmy wydarzenia ściśle związane ze Szlakiem Piastowskim. A tych jest nie mało.

Kto lubi questy? Ręka do góry!

Gra terenowa pt. "Połącz kropki, czyli kilka ciekawostek o średniowiecznym grodzie na Ostrowie Tumskim", to propozycja przygotowana przez Rezerwat Archeologiczny "Genius loci". W najbliższa sobotę i niedzielę, będzie można wspólnie poznać tajemnice poznańskiej wyspy. A jest co odkrywać. Regularnie otoczenie Ostrowa Tumskiego zmienia się - odkrywając co rusz kolejne kawałki piastowskiej historii. 

Makieta najstarszego zespołu pałacowo-sakralnego ufundowanego w poł. X w. przez Mieszka I i jego żonę Dobrawę oraz wzniesionego na jego reliktach w XV w. Kościół NMP. (fot. Krzysztof Piechocki)Makieta najstarszego zespołu pałacowo-sakralnego ufundowanego w poł. X w. przez Mieszka I i jego żonę Dobrawę oraz wzniesionego na jego reliktach w XV w. Kościół NMP. (fot. Krzysztof Piechocki)

Aby wziąć udział w grze wystarczy pobrać i wydrukować planszę do gry z instrukcją lub przyjść pod siedzibę Rezerwatu (ul. Posadzego 3) i odebrać kartę, a następnie udać się na wyspę katedralną. Zadania czekają! Dla pierwszych trzech rodzin które ukończą grę, przewidziano nagrody  książkowe, ale wszyscy dołączający do zabawy mogą liczyć na niespodzianki.

Jak zapewniają Organizatorzy zabawa jest bezpieczna - nie wymaga kontaktu z innymi osobami i na pewno będzie ciekawym sposobem spędzenia czasu z dziećmi podczas majówki.

Ostrów Tumski on-line

Tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny mają również swoją wirtualną odsłonę. Poniżej piastowskie propozycje:

  • zwiedzanie kościoła Najświętszej Marii Panny i ekspozycji wokół kościoła - do obejrzenia na profilu Fb Rezerwatu Archeologicznego "Geniu loci" (sobota, godz. 10:00-12:00 | niedziela - godz. 10:00-15:00),
  • projekcje filmów, które już niedługo będzie można oglądać w kościele Najświętszej Marii Panny - do obejrzenia na profilu Fb Rezerwatu Archeologicznego "Geniu loci" (sobota, godz. 12:30-14:00),
  • zwiedzanie Rezerwatu (sobota, godz. 14:00 | niedziela, godz. 12:00 - na platformie Zoom – informacje na Fb rezerwatu),
  • warsztaty dla dzieci on-line pt. "Co po nas zostanie, czyli kilka słów o ludzkim szkielecie" (sobota, godz. 16:00 | niedziela, godz. 13:00),
  • warsztaty pełne eksperymentów - Jak mieszkali Piastowie i ich poddani? Jak sobie radzili bez elektryczności i kaloryferów? Jak działają współczesne wynalazki, które pozwalają nam wygodnie mieszkać? Zapraszamy do eksperymentów z przewodnikami i izolatorami ciepła oraz elektrycznością (sobota, godz. 11:00).

baner wydarzenia "Eksperymentowani domowa" organizowanego przez ICHOT Brama Poznania (źródło: bramapoznania.pl)(źródło: bramapoznania.pl)

źródło: poznan.pl, bramapoznania.plrezerwat.muzarp.poznan.pl

 

Zapisz się na newsletter