Znaczki turystyczne w obiektach Szlaku Piastowskiego

O znaczkach turystycznych pisaliśmy już nie raz. Czas zaktualizować informacje, ponieważ pojawiły się nowe krążki. Sprawdź, które obiekty Szlaku Piastowskiego mają już swoje?

21 obiektów Szlaku Piastowskiego ma już swoje znaczki turystyczne

Pierwsze znaczki turystyczne z obiektami Szlaku Piastowskiego pojawiły się na początku 2013 r., czyli mniej więcej od samego początku ich funkcjonowania w Polsce. Piastowską serię rozpocząl krążek z pobiedziskim skansenem. Obecnie drewniane znaczki można zdobyć w co trzecim obiekcie Szlaku Piastowskiego. Gdzie? Zerknij na poniższą mapę. Miejsca posiadające swoje krążki oznaczone są na żółto. Warto przypomnieć, że na rewersie niektórych znaczków turystycznych widnieje również logo Szlaku Piastowskiego.

Poza znaczkami przypisanymi do konkretnych obiektów Szlaku Piastowskiego, w Wielkopolsce można zdobyć jeszcze dwa krążki tematycznie nawiązujące do Piastów. Są to znaczki o numerach: 

Tym samym kolekcja "serii piastowskiej" powiększa się jeszcze bardziej. A to nie wszytko.

Kazimierz Wielki dołącza do zestawu kolekcjonerskiego

Z końcem 2017 r. pojawiły się znaczki kolekcjonerskie prezentujące "Poczet królów i książąt polskich". Wśród nich pojawili się władcy piastowscy poczynając od Mieszka I a kończąc na Władysławie Łokietku. Ten stan utrzymywał się do zeszłego tygodnia. Od 3 października br. seria kolekcjonerska powiększyła się o pięć krążków. Na jednym z nich widnieje król Kazimierz III Wielki.

Laptop z wyświetloną stroną www.znaczki-turystyczne.pl

Pełna lista kolekcjonerskich znaczków turystycznych z podobiznami władców piastowskich dostępna jest poniżej:

 Jak zdobywać znaczki kolekcjonerskie? Zasady znajdziesz na stronie znaczki-turystyczne.pl.

 

źródło: znaczki-turystyczne.pl

Zapisz się na newsletter