XI Biskupiński Turniej Łuczniczy już w ten weekend

2 dni zmagań, kilkadziesiąt konkurencji i ponad 100 łuczników z całego kraju. W najbliższą sobotę i niedzielę warto zajrzeć do Biskupina.

Kibicuj łucznikom

Czy strzelanie z łuku może być emocjonujące? Zdecydowanie tak. Potwierdzają to sami zawodnicy, jak i widzowie. Duży w tym udział wymyślnych konkurencji, które sprawdzają celność i szybkość łuczników. Bowiem nie lada sztuką jest wypuścić 12 strzał w 3 minuty, trafiając przy tym w ściśle określone cele. To potrafią jedynie najzwinniejsi strzelcy. A salwa kilkuset strzał zrobi wrażanie na każdym widzu.

Łucznicy szykujący się do strzału (źródło: biskupin.pl)

Opis wszystkich konkurencji oraz przebieg turnieju dostępny jest na biskupin.pl.

Turniej to nie wszystko

Oprócz oglądania zmagań turniejowych w ten weekend będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach łuczniczych, które wprowadzą chętnych w arkana tej niezwykłej sztuki. A po nich miniturniej. Poza tym cała masa wiedzy o łukach, strzałach, grotach, cięciwach, łucznikach i rzemieślnikach.

Łucznicy szykujący się do strzału (źródło: biskupin.pl)

Z kolei po ceremonii dekoracji zwycięzców, odbędą się nowe działania łucznicze. Będzie to pokaz japońskiego łucznictwa Kyudo oraz dwa pokazy łucznictwa eksperymentalnego. Testom przebijalności poddamy repliki napierśnika zbroi średniowiecznej oraz plecionej tarczy w typie tureckim.

 

źródło: biskupin.pl

Zapisz się na newsletter