Kalendarium wydarzeń - marzec 2019

Czy to już wiosna? Nawet jeśli zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, warto pomyśleć już o turystycznych wypadach. Co w marcu dzieje się na Szlaku Piastowskim? Poniżej krótkie zestawienie najważniejszych wydarzeń. Pełna lista dostępna jest w zakładce "Kalendarz".

Moc atrakcji w Bramie Poznania

Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego swoją marcową ofertę kieruje do szerokiego grona odbiorców. Będzie coś dla najmłodszych. Będzie coś dla najstarszych. Będzie coś dla turystów wymagających większej opieki. W marcu w Bramie Poznania odbędzie się kilkanaście nietuzinkowych wydarzeń. Wszystkie są bezpłatne i niezwykle ciekawe. Można by rzec, że "szyte na miarę". Aby wziąć w nich udział wystarczy się tylko wcześniej zapisać. Szczegóły na stronie Organizatora.

Widok na budynek Bramy Poznania na tle wieczornego nieba (fot. Filip Herzog)

  • Rodzinne oprowadzanie (9.03, 16.03, 23.03, 30.03) - w każdą sobotę od godz. 11:00, tematycznie zwiedzanie skierowane do najmłodszych odkrywców i ich rodziców. 
  • Ostrów Tumski przez wieki (6.03, 20.03) - zwiedzanie zaprojektowane dla seniorów. Co dwa tygodnie, o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego, z wykorzystaniem multimediów i audioprzewodnika.
  • Wszystko jasne! (14.03) - oprowadzanie dla osób z dysfunkcją słuchu.
  • Kobiecy Ostrów Tumski (8.03) - oprowadzanie z okazji "Dnia Kobiet". Czy wiesz jak na przestrzeni wieków zmieniała się rola kobiet w społeczeństwie?
  • Co jest za Bramą? (21.03) - tematyczna wycieczka, której tematem przewodnim będzie brama - ta realna i symboliczna.
  • Krok po kroku (23.03) - oprowadzanie w języku rosyjskim.
  • Niebieski poranek (30.03) - wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu.

Weekend za pół ceny

W połowie marca ruszy po raz szósty ogólnopolska akcja "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", współorganizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną. Swoje oferty zgłosiło ponad 800 podmiotów. Nie zabrakło również obiektów zlokalizowanych na Szlaku Piastowskim. Pełna lista partnerów akcji dostępna na stronie: polskazobaczwiecej.pl.

Baner akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pól ceny" (źródło: polskazobaczwiecej.pl)

W dniach 15-17 marca, za połowę ceny zwiedzić będzie można:

Świętujemy nadejście wiosny

Pożegnanie zimy i powitanie wiosny zgodnie ze słowiańskim obrządkiem? 23 marca br. w Skansenie Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach odbędzie się Jare Święto. Tym razem oprócz wielu atrakcji, będzie można zobaczyć pierwsze efekt prac inwestycyjnych, jakie od jakiegoś czasu prowadzone są w Skansenie. 

Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego w Pobiedziskach (fot. Iwona Tomaszewska)

Ciekawe wykłady

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu oraz Rezerwat Archeologiczny Genius loci w Poznaniu zapraszają w drugiej połowie miesiąca na wykłady poświęcone odkryciom archeologicznym na Ostrowie Tumskim:

Widok na Ostrów Tumski. Na pierwszym planie kościół św. Marii Magdaleny. W tle - poznańska katedra (fot. Przemysław Sujak)

 

źródło: bramapoznania.pl, polskazbocazwiecej.plminiatury.pobiedziska.plrezerwat.muzarp.poznan.plmuzarp.poznan.pl

Zapisz się na newsletter