Piastowski Festiwal Biegowy

Najbliższy weekend należy do biegaczy. Wszystkich miłośników sportu zapraszamy na Kujawy. W najbliższą sobotę odbędzie się tam XI edycja Biegu Piastowskiego. Oprócz półmaratonu, w ramach Piastowskiego Festiwalu Biegowego, będzie można spróbować swoich sił na krótszych dystansach - 5 i 10 km.

Półmaraton z tradycjami

Pierwsza edycja Biegu Piastowskiego miała miejsce w maju 2008 roku i na dobre wpisała się w kalendarz kujawskich imprez. Nawiązuje ona do Biegów Szlakiem Piastowskim i stąd jego nazwa. Dystans jaki muszą pokonać uczestnicy to 21,097 km. Początek biegu jest w Kruszwicy nad jeziorem Gopło następnie biegnie przez miejscowość Szarlej i Łojewo aż do Inowrocławia gdzie na stadionie miejskim znajduje się jego meta.

Trasa biegu jest zróżnicowana, jednak jej 90% to droga asfaltowa, pozostałe 10% to utwardzone drogi gruntowe. Limit czasu od momentu startu to 3h. Na odcinku 5 km, 10 km, 15 km i 18 km umieszczone są punkty odżywiania i odświeżania oraz toalety.

Rekordowa edycja

Wszystko zapowiada, że tegoroczna edycja imprezy zgromadzi na starcie największą liczbę zawodników. Już teraz organizatorzy spodziewają się ponad 2000 zawodników. 886 osób wystartuje w biegach młodzieżowych. Do sobotniego XI Biegu Piastowskiego oraz biegów na 5 i 10 km zapisało się już łącznie 1126 osób. Na liście startowej półmaratonu widnieje 619 nazwisk, w biegu na 5 km 265, a w biegu na 10 km - 242.

Start zawodników w Biegu Piastowskim

Jak było rok temu?

Do 10. edycji biegu zgłosiło się 745 osób, jednak z powodu wysokiej temperatury w dniu imprezy część zawodników nie zdecydowała się na start. Bieg ostatecznie ukończyło 596 biegaczy. Wygrał zawodnik z Ukrainy z czasem 1:05:00. Podczas tej imprezy odbył się również bieg „Dyszka na Dyszkę”. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 10 km, która wiodła głownie alejkami Parku Solankowego. Bieg ten ukończyło 234 biegaczy. Zwycięzcą tego biegu został również zawodnik z Ukrainy.

Bieg dla wszystich

W imprezie mogą wziąć udział również osoby niepełnosprawne. W 2011 roku podczas IV edycji biegu wystartowało aż 26 zawodników na wózkach. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Start zawodników niepełnosprawnych w Biegu Piastowskim

Ostatnia szansa na start!

Elektroniczny system zgłoszeń został już zamknięty, ale Ci którzy zdecyduja sie na udział w imprezie mogą jeszcze wypełnić kartę zgłoszeniową w Sekcji Marketingu i Organizacji Imprez (tel. 52 35 55 355 oraz e - mail: marketing@osir.inowroclaw.pl) oraz przed startem w dniu zawodów.

Plakat XI Bieg Piastowski

Do 11 maja opłata startowa wynosi 60,00 za półmaraton i 50,00 zł za biegi na 5 i 10 km. W dniu imprezy opłata startowa wyniesie odpowiednio 100,00 zł i 60,00 zł. Chcesz pobiec wydając jak najmniej na wpisowe lub nie zależy Ci na okolicznościowych gadżetach? Jest rozwiązanie – bieg bez pakietu startowego. Zapłacisz tylko 20,00 zł i możesz wystartować w półmaratonie, biegu na 5 lub 10 kilometrów. Otrzymasz numer startowy, wodę i medal na mecie. Jeszcze możesz pobiec! 

"Running for All"

Piastowski Festiwal Biegowy czyli XI półmaraton Kruszwica – Inowrocław oraz biegi na 5 i 10 kilometrów, zostały włączone do projektu zrzeszającego najlepsze europejskie imprezy biegowe o wypracowanych standardach jakości i bezpieczeństwa. Udział w „Running for All” oznacza wiarygodność, a także gwarantuje jakość biegaczom, władzom lokalnym, Polskiemu Związkowi Lekkiej Atletyki, usługodawcom, sponsorom i partnerom.

Piastowski Festiwal Biegowy jest jedną z 617 imprez biegowych z całej Europy, które znalazły się w projekcie „Running for All”. Oprócz nas są tam m.in.: maratony w Rotterdamie, Paryżu, Warszawie, Londynie, Pradze, Kijowie czy Rzymie, półmaratony w Atenach, Gdyni, Leeds, Rzymie, a także biegi na 5 i 10 km w Utrechcie czy Lizbonie.

 

źródło: www.biegpiastowski.pl

Zapisz się na newsletter

2021 popup weekend na szlaku piastowskim