Jak postrzegana jest ekspozycja interaktywna Bramy Poznania?

Na to pytanie odpowiedzi poszuka Instytut Badań Organizacji Kultury, który na zlecenie Poznańskiego Centrum Dziedzictwa przeprowadzi w październiku, wśród osób odwiedzających Bramę Poznania, badania dot. jej aranżacji, interaktywności oraz prezentowanych treści.

Zwiedzanie za badanie

Jeśli chcesz zwiedzić ekspozycję Bramy Poznania, to teraz masz szansę zrobić to całkiem za darmo. Wystarczy, że zgłosisz się do badania, a po wizycie w Bramie Poznania podzielisz się swoimi wrażeniami i odpowiesz na kilka pytań. Najbardziej poszukiwane są osoby pełnoletnie zwiedzające wystawę indywidualnie oraz rodzice wraz z dziećmi w wieku 5-10 lat.

Badanie przeprowadzi zespół badawczy Stowarzyszenia IBOK w składzie: dr Anna Góral, dr Agnieszka Szostak, Iwona Parzyńska. Ich efektem będzie raport, który posłuży pracownikom Bramy Poznania do udoskonalenia wystawy, aby lepiej odpowiadała potrzebom jej odbiorców.

W ramach badań prowadzone będą:

  • obserwacje odwiedzających podczas zwiedzania wystawy,
  • wywiady indwidualne i grupowe (tzw. fokusy) z odwiedzającymi,
  • spacery badawcze polegające na wspólnym zwiedzaniu i rozmowach na temat wystawy.

Troje dzieci, siedzi na podłodze. Podłoga jest podświetlona i przypomina witraż.Ekspozycja Bramy Poznania przyciąga nawet najmłodszych (fot. Krzysztof Piechocki)

Gdzie się zgłosić?

Badania odbędą się w dwóch turach. Pierwsza - w dniach 5-9 października br., a druga - w kolejnym tygodniu, w dniach 13-16 października br.

Zgłoszenie chęci udziału w badaniach można dokonać telefonicznie (na nr 605 607 600) lub wysyłając e-mail na adres: agnieszka.szostak@ibok.org.pl (w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz numeru telefonu do kontaktu).

 

źródło: bramapoznania.plibok.org.pl

Zapisz się na newsletter