Dzień Dziecka 2019 na Szlaku Piastowskim

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, bowiem święto wszystkich dzieci obchodzimy już w najbliższą sobotę. Jakie wydarzenia z tej okazji organizowane są w przestrzeni Szlaku Piastowskiego? Poznaj najciekawsze propozycje.

Festiwalowe Królestwo w Lądzie

Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą to propozycja dla wszytkich, ponieważ na tego typu wydarzeniach każdy staje się po trosze dzieckiem. Jak zapewniają organizatorzy, festiwalowi goście zyskają wiele praw i tylko jeden obowiązek - dobrze sie bawić!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji  festiwalu jest hasło  "Władza, kraj i ludzie". Na odwiedzających przygotowano wystawy, wykłady, koncerty, spektakle, inscenizacje, pokazy dawnych walk i dawnego rzemiosła, a także warszaty i konkursy dla dzieci.

Kontakt:
www.festiwallad.pl
fb: @FestiwalLad

Opowieści o tym, kogo nasi przodkowie bali się spotkać na drogach, polach i w lasach

Może będzie trochę strasznie, ale Sagan Sag i Wymyślnik zapewnią popołudnie pełne atrakcji. Spotkanie będzie okazją do wysłuchania starych opowiastek, baśni, bajek i historii pochodzących z tradycji słowiańskiej. Dawniej słuchane z zapartym tchem i strachem w oczach, wspólczesnie też mogą przyprawić o gęsią skórkę. Czy masz odwagę ich posłuchać? Spiesz się - liczba miejsc jest ograniczona!

Chłopiec malujący farbami (źródło: rezerwat.muzarp.poznan.pl)

Kontakt:
Rezerwat Archeologiczny Genius loci
tel. 61 852 21 67
e-mail: rezerwat@muzarp.poznan.pl
www.rezerwat.muzarp.poznan.pl
fb: @RezerwatArcheo

Biskupin dla najmłodszych

Pracownicy Muzeum Archeologicznego w Biskupinie przygotowali szereg atrakcji, skierowanych nie tylko dla najmłodszych. Gry opracowane są tak, by bawić się wspólnie, rodzinnie i bez względu na wiek. A że nauka najlepsza jest poprzez zabawę, przy okazji będziesz mógł dowiedzieć się nieco więcej o życiu człowieka w przeszłości.

plakat wystawy pt. "Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia" (źródło: biskupin.pl)

Tego dnia odbędzie się otwarcie wystawy „Kajko i Kokosz. Komiksowa archeologia”. Od godz. 13:00 rozpocznie sie zwiedzanie z kuratorem wystawy - Pawełem Pogodzińskim z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, Oddziału Grodzisko w Sopocie. Przekonaj się jak archeologiczne znaleziska przenikały do kadrów komiksu autorstwa Janusza Christa.

Kontakt:
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie
Biskupin 17, 88-400 Gąsawa
tel. 52 302 50 55
www.biskupin.pl
e-mail: rezerwacja@biskupin.pl
fb: @MA.Biskupin

Mali wojowie opanują Gród Pobiedziska

Dzień dziecka w Grodzie Pobiedziska to biesiadna impreza rodzinna. Komes zaprasza na pyszną słowiańską kaszę z mięsiwem oraz warzywami, a także podpłomyki. Możesz zabrać również domową wałówkę w postaci kiełbasek, chlebka i innych grillowych frykasów. Będzie ognisko, patyczki do kiełbasek i dobra atmosfera. A po uczcie na małych zdobywców grodu czekają jego atrakcje. Dodatkowo odbędą się warsztaty łucznicze i procarskie.

Grupa dzieci przygotowująca trebusz do wystrzału (źródło: grodpobiedziska.pl)

Kontakt:
Gród Pobiedziska
Pobiedziska Letnisko, ul. Fabryczna
tel.: 601 377 802 lub 730 716 663
e-mail: biuro@grodpobiedziska.pl
www.grodpobiedziska.pl
fb: @GrodPobiedziska

Czerwiec pełen atrakcji

Więcej czerwcowych wydarzeń na Szlaku Piastowskim znajdziesz w kalendarzu. Już teraz zaplanuj sobie czas na pierwszy wakacyjny weekend. W dniach 21-23 czerwca  br. odbedzie się 4. edycja Weekendu na Szlaku Piastowskim. Tym razem motywem przewodnim będą "Gry i zabawy małych Słowian".

Laptop z wyświetloną stroną weekend.szlakpiastowski.pl

 

źródło: rezerwat.muzarp.poznan.pl, grodpobiedziska.pl, festiwallad.pl, biskupin.pl, weekend.szlakpiastowski.pl

Zapisz się na newsletter