Majówka z Piastami 2019

Tegoroczna majówka zapowiada się znakomicie. To idelny czas na zwiedzanie Szlaku Piastowskiego. Sprawdźcie nasze propozycje. Więcej wydarzeń znajdziecie w kalendarium.

5. urodziny Bramy Poznania

Jak ten czas leci. Z okazji piątych urodzin Brama Poznania zaprasza na 2 dni (1 i 3 maja) wspólnego pikniku inspirowanego wielokulturowym dziedzictwem Poznania! W programie m. in. słowiańska gimnastyka.

Plakat akcji "Wielka Majowka w Bramie Poznania" (źródło: bramapoznania.pl)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj.

Archeologiczna Wiosna w Biskupinie

W pierwsze majowe dni Muzeum Archeologiczne w Biskupinie budzi się po zimie i zaczyna tętnić nowym, wiosennym życiem. Do swoich domów wracają dawni mieszkańcy, którzy opowiedzą o swoim codziennym życiu i pokażą, jak dawniej zdobywano żywność czy przygotowywano posiłki. Będą wystawy, pokazy, warsztaty i rzecz jasna pokazy walk.

Archeologiczna Wiosna w Biskupinie (źrodło: biskupin.pl)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj.

Ostrów Lednicki bez tajemnic

W sobotę (4 maja) Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy organizuje zwiedzanie Ostrowa Lednickiego w towarzystwie archeologa. Miejsce zbiórki o godzinie 12:00 i 14:30 przy promie.

Ruiny palatium na Ostrowie Lednickim (fot. Zbigniew Szmidt)

Poznań za pół ceny

Przeceny usług i atrakcji to poznański patent na promocję turystyczną. W tym roku akcja trwa w dniach 4-5 maja i obejmuje ok. 140 różnorodnych atrakcji. Te najbardziej piastowskie opisaliśmy tutaj.

Stary Rynek w Poznaniu (fot. Paweł Jaskółka)

Za półdarmo odwiedzić można Bramę Poznania, Muzeum Archeologiczne, Makiety Dawnego Poznania, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci czy Zamek Królewski na Wzgórzu Pzemysła.

Majówka w Grzybowie

W dniach 1-3 maja w Rezerwacie Archeologicznym Gród w Grzybowie odbędzie się piknik edukacyjny połaczony z grami terenowymi.

Rezerwat archeologiczny "Gród w Grzybowie" (fot. Andrzej Kaleniewicz)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj.

Piastowskie Grillowanie

Wielkie Piastowskie Pobiadanie odbędzie się w Grodzie Pobiedziska. Od 1 do 5 maja Komes Grodu zaprasza na rodzinne warsztaty kuchni słowiańskiej. Nie zabraknie degustacji smakowitego jadła i atrakcji wymagających pewnej sprawności fizycznej.

Wielkie Piastowskie Pobiadanie (fot. Krzysztof Piechocki)

Szczegółowy program znajdziesz tutaj.

 

źródło: bramapoznania.pl, grodpobiedziska.pl, biskupin.pl, lednicamuzeum.pl, poznanzapolceny.pl

Zapisz się na newsletter