Il Divo uświetnią 1050-lecie biskupstwa poznańskiego

22 czerwca w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert. Na Ostrowie Tumskim, bezpośrednio w sąsiedztwie Warty i majestatycznej katedry, na olbrzymiej plenerowej scenie wystąpi światowej sławy kwartet Il Divo.

Najstarsze biskupstwo na ziemiach polskich

Niezwykła rocznica wymaga wyjątkowej oprawy. Dlatego też jubileusz 1050-lecia Archidiecezji Poznańskiej uświetni swoim występem światowej sławy kwartet wokalny Il Divo. Zespół doskonale porusza się w bardzo popularnym gatunku muzycznym zwanym classical crossover, znakomicie łącząc operę i muzykę klasyczną. W 2006 r. wraz z Toni Braxton zespół Il Divo wystapił podczas otwarcia i zakończenia mistrzostw świata w piłce nożnej. 

Niezywkły koncert nad Wartą

Koncert Il Divo odbędzie się w niezwykłej lokalizacji Ostrowa Tumskiego. Rzeka Warta zostanie wykorzystana do oprawy całego przedsięwzięcia. Zapowiada się zatem jedno z niewielu plenerowych wydarzeń muzycznych w Polsce w pięknym i charakterystycznym miejscu, które bez wątpienia mają nieporównywalnie większą magię aniżeli koncerty w halach, czy na stadionach.

program jubileuszu 1050-lecia biskupstwa poznańskiego

Występ Il Divo poprzedzi koncert z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej związanych z Poznaniem. Artyści zaprezentują utwory przywołujące odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz zwycięskie powstanie wielkopolskie. Do wspólnego śpiewania polskich pieśni i piosenek patriotycznych zaproszą także publiczność. Utwory w specjalnie przygotowanych, nowoczesnych aranżacjach wykonają wraz z chórem i orkiestrą Teatru Muzycznego w Poznaniu, który będzie współorganizatorem tej części imprezy.

 

źródło: archpoznan.pl

Zapisz się na newsletter