Wspólna historia - Wspólny bilet

ICHOT Brama Poznania, Rezerwat Archeologiczny "Genius loci" oraz Muzeum Archidiecezjalne zapraszają do zwiedzania Ostrowa Tumskiego. Kup "Wspólny bilet" - to się opłaca!

Poznaj największe atrakcje Ostrowa Tumskiego

Co łączy Bramę Poznania, Rezerwat "Genius loci" oraz Muzeum Archidiecezjalne? Miejsce, historia i... wspólny bilet. Zwiedzając tę część Poznania możesz zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na bilecie. Wystarczy, że skorzystasz z tzw. "wspólnego biletu", dzięki któremu możesz zwiedzić ekspozycje ww. muzeów.

Poznańska katedra w odbiciu szyb kładki Bramy Poznania (fot. M. Wąż)

To okazja oraz zachęta do bliskiego spotkania z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. Wstępem do niego jest wizyta w Bramie Poznania, gdzie multimedialna i interaktywna ekspozycja przybliży zwiedzającym dzieje katedralnej wyspy. Wizyta w Rezerwacie Archeologicznym pozwoli na odkrycie oryginalnych umocnień grodu piastowskiego i zrozumienie geniuszu inżynieryjnego budowniczych sprzed ponad tysiąca lat. Z kolei wnętrza Muzeum Archidiecezjalnego kryją bogatą kolekcję sztuki sakralnej, zawierającą takie skarby jak najstarsza polska relikwia czy najstarsza monstrancja.

Ekspozycja w Rezerwacie archeologicznym "Genius loci" (fot. Z. Szmidt)

Czy to się opłaca?

„Wspólny bilet” to ułatwienie organizacyjne, oszczędność czasu i pieniędzy. Przykład? Proszę bardzo. Nie posiadając żadnych zniżek zwiedzenie ekspozycji wszystkich 3 muzeów będzie kosztowało 21 zł. Korzystając ze "wspólnego biletu" zapłacisz 8 zł mniej. Równie korzystna jest oferta obejmuje bilety ulgowe, rodzinne (max. 2 osoby dorosłe + 4 dzieci do 15 r. ż.) czy grupowe (pow. 10 osób). Zobacz poniższe zestawienie. Oszczędności widać gołym okiem. 

Rodzaj biletu Bilety pojedyncze* Bilet wspólny Różnica cen
normalny 18 zł + 6 zł + 10 zł = 34 zł  21 zł 13 zł
ulgowy 12 zł + 4 zł + 7 zł = 23 zł
 13 zł 10 zł
rodzinny 36 zł + 10 zł + 17 zł = 63 zł  39 zł 24 zł
grupowy 11 zł + 2 zł + 5 zł = 18 zł  12 zł 6 zł 

* ceny biletów do Bramy Poznania, Rezerwatu archeologicznego Genius loci oraz Muzeum Archidiecezjalnego 

"Wspólny bilet" kupisz tylko w ICHOT

To jedyny stacjonarny punkt dystrybucji "Wspólnego biletu". Planując wizytę na Ostrowie Tumskim odwiedź wcześniej stronę www.bilety.bramapoznania.pl. Tylko tam znajdziesz bilety przez internet.

ICHOT Brama Poznania (fot. Z. Szmidt)

Pamiętaj jeszcze, że „Wspólny bilet”:

  • nie jest biletem jednodniowym. Jest on ważny przez 10 kolejnych dni od dnia wejścia na ekspozycję w Bramie Poznania (ul. Gdańska 2, Poznań, tel. 061 647 76 34),
  • ważny jest od wtorku do soboty.

Będąc na Ostrowie Tumski zajrzyj do katedry

Bazylika Archikatedralna dla pielgrzymów i turystów otwarta jest:

  • w sezonie letnim (14.03 - 15.11) w dni powszednie od godz. 9:00-17:00,
  • w sezonie zimowym (16.11 - 13.03) w dni powszednie od g. 9:00-16:00, 
  • dla przychodzących się modlić (w kaplicy Najświętszego Sakramentu) katedra otwarta jest codziennie: w sezonie letnim w godz. 7:00-19:00 oraz w sezonie zimowym od godz. 7:00-16:00.

Widok na kościół pw. NMP in Summo oraz Katedrę (fot. P. Sujak)

Kategorycznie nie można zwiedzać katedry, gdy odprawiana jest msza św. lub nabożeństwo albo gdy odbywa się koncert.

 

źródło: bramapoznania.plmuzeum.poznan.plrezerwat.muzarp.poznan.plkatedra.archpoznan.pl

Zapisz się na newsletter