Szlak piastowski

+
 Zamknij
  • Aktualności
  • Organizacja
  • Dostępność
  • Informacja turystyczna
  • Kontakt
  • Aplikacja AR
  • Piastowie
  • Obiekty
  • Legendy
  • Kalendarz
+
 Zamknij
Szlak piastowski

Wymyśl imię, które zapisze się w historii!

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Wymyśl imię, które zapisze się w historii!
Szczegóły
15 marzec 2026

Dumny orzeł zastąpi Kajaka i Kokosza, i już wkrótce stanie się symbolem kolejnego etapu promocji jednego z najważniejszych szlaków kulturowych w Polsce. Aby jednak mógł w pełni rozpocząć swoją misję, potrzebuje jednego - imienia. I właśnie tutaj zaczyna się Twoja rola!

Nadaj imię nowemu bohaterowi Szlaku Piastowskiego!

Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski” zaprasza do udziału w konkursie pn. Nadaj imię nowemu bohaterowi na Szlaku Piastowskim, w którym każdy może zaproponować nazwę dla orła i tym samym współtworzyć historię szlaku.

Zasady konkursu są proste:

  1. wymyśl oryginalne imię dla orła. Czy będzie to imię inspirowane legendami? A może nowoczesne i pełne energii? Niezależnie od kierunku – liczy się kreatywność i dobre skojarzenie z charakterem Szlaku Piastowskie
  2. dodaj swoją propozycję w komentarzu pod postem konkursowym na profilu Zwiedzaj Szlak Piastowski.

Na propozycje imion Organizatorzy czekają do 1 kwietnia 2026 r. (do godz. 23:59). Do tego czasu możesz zgłosić dowolną liczbę propozycji, każdą w osobnym komentarzu. Pamiętaj, aby unikać treści obraźliwych, wulgarnych lub naruszających prawa osób trzecich. Pełny regulamin konkursu najdziesz w załączniku.

Na autora najciekawszej propozycji czeka specjalny zestaw gadżetów promocyjnych Szlaku Piastowskiego - unikatowe pamiątki, których nie można zdobyć nigdzie indziej.

Wyniki ogłoszone zostaną do 10 kwietnia 2026 r. w osobnym poście na profilu Zwiedzaj Szlak Piastowski. Zwycięzca zostanie poproszony o kontakt w wiadomości prywatnej.

Kajko i Kokosz – poprzedni bohaterowie Szlaku Piastowskiego

Przez ostatnie lata twarzami kampanii promocyjnej Szlaku Piastowskiego byli Kajko i Kokosz - kultowi bohaterowie komiksów Janusza Christy.

Wielkopolska Organizacja Turystyczna, na podstawie licencji uzyskanej od Fundacji Kreska, wykorzystywała ich wizerunek w serii grafik, filmów i wydarzeń promujących region. W kampanii dzielni wojowie odwiedzali miejsca związane z początkami państwa polskiego, zachęcając turystów – zarówno młodszych, jak i starszych – do odkrywania Wielkopolski i Kujaw.

Ich obecność na Szlaku Piastowskim była nieprzypadkowa: jako słowiańscy bohaterowie idealnie wpisywali się w klimat i historię regionu.

Teraz pałeczkę przejmuje nowy bohater - orzeł, a Ty możesz pomóc nadać mu imię, które zapisze się w historii szlaku.


Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nasz profil na Facebook i Instagram.

opracowanie: Krzysztof Piechocki
źródło: Klaster Turystyczny "Szlak Piastowski"

Do pobrania:
  • Regulamin konkursu (161.24KB)
Następny Następny

Zobacz również

 Weekend na Szlaku Piastowskim '2025
Weekend na Szlaku Piastowskim '2025
Weekend na Szlaku Piastowskim '2025

Podróż w czasie do epoki Piastów? Brzmi intrygująco! Tegoroczna edycja Weekendu na Szlaku...

czytaj więcej

 Historia Piasta w kilku klatkach. Edycja 2025
Historia Piasta w kilku klatkach. Edycja 2025
Historia Piasta w kilku klatkach. Edycja 2025

Lubisz historię i kreatywne wyzwania? Dołącz do drugiej edycji konkursu "Historia Piasta w kilku...

czytaj więcej

 Zacznijmy od początku
Zacznijmy od początku
Zacznijmy od początku

Witaj na nowej stronie internetowej Szlaku Piastowskiego!

czytaj więcej

Szlak piastowski

  • Na skróty
    • Kalendarz
    • Aktualności
    • Piastowie
    • Legendy
    • Obiekty
  • Informacje
    • Informacja turystyczna
    • Identyfikacja wizualna
    • Deklaracja dostępności
    • Polityka prywatności
    • Kontakt
  • Śledź nas!
    • Instagram
    • Facebook
    • YouTube