Nowe wydawnictwo o Szlaku Piastowskim

Jaki jest przebieg Szlaku Piastowskiego? Jakie atrakcje czekają na turystów? Gdzie i kiedy odbywają się ciekawe wydarzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w folderze wizerunkowym „Wielkopolska – Szlak Piastowski”, przygotowanym przez Wielkopolską Organizację Turystyczną.

Przedpremierowa prezentacja nowego wydawnictwa odbyła się 9 lutego 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Folder inicjuje szereg działań promocyjnych najważniejszego produktu kulturowego województwa wielkopolskiego zaplanowanych na najbliższe lata.

Folder “Wielkopolska - Szlak Piastowski" opisuje atrakcje turystyczne na szlaku i w jego najbliższym otoczeniu. Dodatkowo, oprócz dwóch głównych tras (północ-południe, wschód-zachód) zaznaczone zostały trasy tematyczne (biograficzna wielkich Piastów, początków chrześcijaństwa w Polsce, archeologiczna, mnichów i klasztorów). Kalendarz corocznych imprez o tematyce piastowskiej i archeologicznej podpowiada kiedy i gdzie powinien pojawić się turysta, zainteresowany najdawniejszą historią Polski, aby uczestniczyć w historycznych inscenizacjach, festiwalach, czy imprezach.

Folder
Folder
Folder

Publikacja uzupełniona jest o propozycję wybranych miejsc noclegowych na szlaku, przedstawionych zgodnie z geograficznym położeniem. Wszystkie informacje mają służyć turystom, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić czas na szlaku.

Oficjalna premiera wydawnictwa nastąpi podczas Targów TOUR SALON 2016, bowiem Szlak Piastowski będzie motywem przewodnim promującym stoisko regionalne Wielkopolski. Wystąpieniu Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej towarzyszyć będą wyjątkowe eventy – m.in. otwarcie repliki Drzwi Gnieźnieńskich, oraz wystawa eksponatów z epoki Piastów: łódź wikingów, makieta trebusza, kusza wałowa, zbrojownia z możliwością przebierania się.

Zapraszamy do hali 7A, na stoisko nr 44.

żródło: Wielkopolska Organizacja Turystyczna

 

DO POBRANIA:

pdfWielkopolska - Szlak Piastowski

Zapisz się na newsletter